Мови велич і краса

Кожного року, 9 листопада, в Україні відзначають День української писемності та мови. Офіційним святом цей день став у 1997 році. За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі. Дослідники вважають, що саме з Нестора-літописця починається писемна українська мова.

Працівники обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка щороку активно долучаються до проведення заходiв, присвячених популяризацiї та розвитку української мови. «Лунай, величне наше слово» під такою назвою в бібліотеці пройшов день інформації, який включав різноманітні заходи до Дня української писемності та мови.

Так, цьогоріч користувачі та бібліотекарі книгозбірні взяли участь у написанні XX-го ювілейного Радіодиктанту національної єдності, який був започаткований у 2000 році з метою єднання навколо мови. Відтоді всі охочі в Україні і за кордоном можуть перевірити, наскільки добре вони знають українську мову. З кожним роком кількість учасників мовленнєвого флеш-мобу зростає. Традиційно до написання диктанту долучаються відомі люди, політики, художники, студенти та школярі. Адже варто докладати зусиль, аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася. Нею варто розмовляти, писати, послуговуватися будь-де, адже вона наша рідна мова.

Крім цього, в рамках заходів до Дня української писемності та мови бібліотекарі запропонували на розсуд відвідувачів ряд книжкових виставок: у відділі абонементу оформлена книжкова виставка «Мова – голос нації», на якій можна переглянути книги, що допоможуть покращити рівень володіння мовою, попрактикуватися, перевірити свої знання. Для студентів цікавими будуть посібники з мовознавства та українського правопису. «Українська легко» – книга, яка справді допоможе змінити суржик на чисту українську мову. Це не звичайний підручник, а цікаво ілюстрований довідник для широкого кола читачів. Словники «Мова – не калька» і «Гарна мова – одним словом» допоможуть урізноманітнити ваш словниковий запас. «Українська мова для іноземців: крок за кроком» – підручник, який стане у нагоді студентам з інших країн при вивченні української мови.

У відділі популяризації книги оформлено книжкову виставку «Мово рідна моя, не мовчи!». Тут представлено книги для підвищення фахового рівня, цікавинки про українську мову, видання про голоси і звуки рідної мови та посібники, що спонукають правильно говорити українською.

У відділі сприяння технічній творчості молоді працівники представили виставку-інсталяцію «Світ техніки відкриває книга», де зібрані найсвіжіші україномовні книжкові новинки з історії науки і техніки, кодування та програмування для читачів різного віку, книжки з цікавими експериментами та фактами. Доповненням виставки є розумний робот mBot, яким може власноруч покерувати кожен відвідувач бібліотеки.

У відділі мистецтв увазі відвідувачів представлено виставку-інсталяцію «У просторі натхнення та мистецтва», де запропоновано кращі нові україномовні видання про життєвий шлях українських художників та їх картини. Книжкова виставка стане в нагоді кожному, хто цікавиться мистецтвом та малюнком зокрема.

До бібліотеки на мовознавче свято завітали представники громадської організації «Національний корпус», які взяли участь у літературно-мовознавчому конкурсі «Мова моя українська, батьківська, материнська», присвяченому дню української писемності та мови. Присутні мали змогу позмагатися на краще знання мови та літератури.

На суспільному радіо записано передачу «Життя в ім’я України», присвячену письменнику, літературознавцю, громадському діячеві, чудовій людині – Володимиру Панченку.

Щоб залучити якомога більше користувачів до святкування цього свята в умовах пандемії на сайті бібліотеки у розділі «Нові видання» всі бажаючі зможуть познайомитися з кращими україномовними виданнями, які бібліотека отримала спочатку року. Увазі відвідувачів представлено також віртуальну викладку «Покращуйте словниковий запас». Запропоновані книги допоможуть розширити словниковий запас та покращити знання української мови. Добірка буде цікавою та корисною як для людей, яким здається, що вони знають майже всі слова і вирази української мови, так і для тих, хто тільки вчиться правильно спілкуватися.

[object Object]
346 Переглядів
Вибрати мову сайту »