Організовано чергове он-лайн спілкування між молоддю України та Росії

В рамках Міжнародного молодіжного web-марафону «Україна – Росія» обласна бібліотека для юнацтва ім. О.М.Бойченка організувала чергову он-лайн-зустріч «Бібліотека і молодь: грані дотику». Цього разу між собою спілкувалися: молодь м. Кіровограда (студенти Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка, факультету менеджменту і бізнесу Київського національного університету культури, коледжу економіки і права ім. М.П.Сая та учні педагогічного ліцею, Іванівської ЗОШ Новоукраїнського району) та користувачі Вологодської обласної бібліотеки для юнацтва ім. В.Тендрякова (м. Вологда, Росія).

В рамках марафону ми намагалися зрозуміти: яка вона – сучасна молодь? Чим живе, цікавиться, захоплюється молода людина, які має плани на майбутнє. І, зрозуміло, що нам, бібліотекарям, було цікаво дізнатися, яке місце в житті молоді займає юнацька бібліотека.

Така тематика одразу викликала інтерес та спонукала до жвавого обговорення молодь обох країн. Як виявилось, ми маємо багато спільного,  не дивлячись на те, що мешкаємо в різних країнах. Молодь обговорювала питання освіти, здоров’я, самореалізації та відпочинку. Вона активно цікавиться спортом, небайдужа до інтелектуальних ігор, незважаючи на підвищення інтересу до комп’ютерів, інтернету, вона любить читати і не лише літературу за навчальною програмою але й «для душі». А щодо питання освіти, дійшли спільної висновку – молодь в обох країнах бажає мати вищу освіту. Найпопулярнішими професіями є: «економіст», «юрист», «психолог», «банківський працівник». Натомість аудиторії розуміють, що через це не вистачає спеціалістів робітничих та технічних професій. І навіть зазначили, що якщо так піде й далі, то незабаром не буде кому будувати будинки та ремонтувати техніку. І навіть звичайного сантехніка буде знайти дуже важко.

Неабиякий інтерес аудиторії обох країн виявили до питання служби в армії. Як виявилось, для молодих кіровоградців військова служба на сьогодні є доволі престижною. Як зазначив заступник військового комісара Кіровоградського обласного військового комісаріату Молчанов О.В., нині «попит перевищує пропозицію». На Кіровоградщині бажаючих служити дуже багато, причому не лише серед юнаків але й серед дівчат. Військовослужбовці Вологди поставились до такого стану справ майже із заздрістю і навіть, жартома, запропонували взяти на військову службу кіровоградську молодь, що залишилась поза призовом.

А ось відпочиває молодь обох країн майже однаково. Одразу розпочали розпитувати один одного про заходи, що відбуваються, концерти, фестивалі, активні види відпочинку. Кіровоградці з гордістю зазначили, що, завдячуючи участі у проекті «Майданс», Кіровоград проголошено танцювальною столицею України.

Не залишилися поза увагою й бібліотеки. Юнацтво розповідало про свою участь у нових, цікавих заходах, що проводять бібліотеки. Нам було приємно, що молоді Кіровоградці із захопленням пригадували і акцію «Святкуємо разом з бібліотекою», і «Фестиваль молодіжної книги на вулиці Дворцовій», і конкурс «Бібліотека майбутнього», і діяльність клубів за інтересами.

В обговоренні активно брали участь і гості web-марафону: Бабенко О. О., заступник начальника управління культури та туризму Кіровоградської ОДА; Останній В. М., заступник начальника управління у справах сім’ї та молоді Кіровоградської ОДА; Земляний Є.А., спеціаліст Головного управління юстиції в Кіровоградській області; Мельник Л. Ф., фахівець Кіровоградського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Вони зазначили, що одним із пріоритетних напрямків їх діяльності залишається співпраця з юнацькою бібліотекою, завдяки чому не втрачається постійний діалог з молоддю.

Дуже цікавим для нас був коментар вологжанина Полонського Сергія Івановича, віце-президента Північно-Західної асоціації військових дій. Він зазначив, що вважає Кіровоград найбільш «вологодським» містом України. Адже п’ять вулиць Кіровограду топонімічно пов’язані з Вологодщиною та названі на честь уродженців Вологодської землі. Сергій Іванович пообіцяв, що наступного року обов’язково відвідає нашу бібліотеку і презентує мешканцям нашого міста книгу написану ним у співавторстві з Володимиром Романовим «Флот не дрогнет. Флот выстоит. Флот победит», один з розділів якої, до речі, присвячено уродженцю Кіровограда, герою СРСР Г. Куроп’ятнікову.

Ще однією цікавинкою цього web-діалогу став інтерактивний он-лайн шаховий турнір «Кіровоград-Вологда», що відбувався за підтримки Кіровоградського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та його директора – Марініної Марини Анатоліївни. У той час, коли молодіжні аудиторії України та Росії спілкувалися, молоді шахісти Кіровограду та Вологди завзято змагалися за перемогу в «он-лайн»-шахи. Тим більш, що головним призом за перемогу стали чудові кубки та дипломи від центру «Спорт для всіх». Кожна шахова дуель проектувалась на великий екран, тож всі учасники web-марафону автоматично були й вболівальниками турніру. Нажаль, незважаючи на шалену підтримку з боку кіровоградців, перемогу отримали вологодські шахісти. На що наші гравці зазначили, що цей програш стимулюватиме їх до більш напружених тренувань та обов’язкового турніру-реваншу.

Наприкінці он-лайн-зустрічі, обмінюючись враженнями та побажаннями з вологжанами, кіровоградці заспівали приспів відомої української пісні «Червона рута». Яке ж було наше здивування, коли російська молодь та колеги–бібліотекарі почали дружно підспівувати.

На цій оптимістичній ноті марафон завершився, але не завершується наше міжнародне молодіжне спілкування. І кордони не стають на заваді налагодженню дружніх стосунків. Тож чекаємо нових, цікавих он-лайн спілкувань.


Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
283 Переглядів
Вибрати мову сайту »