Засідання лекторію «Молодь і право» до Дня прав людини

Що таке права людини? Це права, які людина набуває з моменту народження, без яких неможливий її розвиток як особистості, права, які є невідчужуваними і невід’ємними: можливість жити у згоді з законом держави, законом моралі та законом сумління, відчувати повагу до своєї особистості; природні права, які затверджені міжнародним співтовариством у міжнародних конвенціях та законодавчих документах, в конституціях країн та інших законах.

Щороку 10 грудня міжнародне співтовариство відзначає День прав людини. Саме цього дня у 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини, яка є основою міжнародних стандартів у сфері прав людини.

Положення Загальної декларації прав людини стали підваленою понад 80 міжнародних договорів і декларацій з прав людини, величезної кількості регіональних конвенцій з прав людини, національних законів про права людини і конституцій держав.

Саме про це розповідалося на черговому засіданні лекторію «Молодь і право», який провела 6 грудня головний бібліотекар науково–методичного відділу обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.М.Бойченка, ведуча лекторію Прядко Ольга Вікторівна для учнів десятого класу на базі ЗОШ № 6. Захід відбувся в рамках Всеукраїнського тижня права, що у цьому році проводиться з 5 по 10 грудня.

Учасники зустрічі в мали змогу пригадати основні поняття з правознавства та з’ясувати, чи вміють вони користуватися своїми правами у повсякденному житті. Учням було запропоновано різні ігрові вправи, наприклад: що робити, якщо ти запізнився на урок і вчитель не дозволяє ввійти до класу? або ти їхав на велосипеді і зачепив маленьку дівчинку, яка впала? Існують різні варіанти поведінки. Зокрема, можна зробити вигляд, що нічого не трапилося, а можна взяти за руку дівчинку і відвести її додому. Учні з задоволенням взяли участь в розгадуванні життєвих «кросвордів».

Отримати знання про свої права та їх використання в складних життєвих обставинах допоможуть молоді різні видання, які є в обласній бібліотеці для юнацтва ім. О.М.Бойченка. Зокрема, кишеньковий довідник з юридично-правових питань «Книжечка для тебе». Довідник розроблено Кіровоградським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на реалізацію національної програми «Діти України».

Довідник містить відповіді на питання, «Що робити, коли тебе затримали працівники міліції?», «Чи є правомірним виклик до міліції «на розмову»?»; статті Кримінального Кодексу України, в яких вказано вік молодої людини, з якого може наставати кримінальна відповідальність та причини, за якими вона може настати.

[object Object]
379 Переглядів
Вибрати мову сайту »