З думкою про Чорнобиль

Із 2006 року 14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Чому саме 14 грудня вибрано для вшановування учасників ліквідації?

Справа в тому, що 30 листопада 1986 р. було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що державною комісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.

9 грудня відділом популяризації книги був проведений вечір-зустріч «З думкою про Чорнобиль» для учнів педагогічного ліцею. Вони мали можливість поспілкуватися із методистом обласного навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області Орловою Галиною Миколаївною та Дубенським Олександром Михайловичем – полковником запасу, старшим викладачем обласного навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області.

Працівники відділу оглядово ознайомили учасників заходу із художніми та публіцистичними творами в українській літературі, які висвітлюють проблеми Чорнобильської трагедії.

Як говорить Ліна Костенко, наша свідомість і досі ще не осягла – що втрачає людина, що втрачає народ, що втрачає ціле людство з втратою такого Чорнобиля. Для когось – це «зона отчуждения». Для когось криміногенна зона. Для нас – це бáтьківщина. Це зона національної трагедії.

[object Object]
397 Переглядів
Вибрати мову сайту »