Читай книгу! Дивись фільм!

Хочете відтворити в пам’яті й згадати вже прочитане? Фільм за твором Івана Багряного “Тигролови” уже чекає вашого перегляду! Дізнайтеся про життєві випробування та пригоди Григорія Многогрішного, зрозумійте вплив сталінського терору на долю окремої особистості та українського народу загалом; прослідкуйте за побутом і традиціями українських переселенців Далекого Сходу.

«Тигролови»

1933 року Івана Багряного було засуджено на 5 років заслання й вивезено на Далекий Схід. У 1942 – 1943 роках автор опинився на Західній Україні для налагодження зв’язків із українським підпіллям. Тут, у конспіраційній квартирі, за 14 днів письменник і написав свій роман. Перше видання твору з’явилося з назвою «Звіролови». Уже після війни Іван Багряний по пам’яті відновив повний текст твору й опублікував у Детройті з назвою «Тигролови».

Григорій Многогрішний тікає з ешелону. Юнак на межі смерті від фізичного виснаження блукає в тайзі у пошуках порятунку й безпечного місця, рятує дівчину-мисливця від розлюченої ведмедиці. Таким чином потрапляє в українську родину Сірків із Зеленого Клину – і стає їм за сина та брата, партнера у полюванні. Покохавши Наталку, приховує свої почуття, щоб не наражати дівчину на небезпеку. Дівчина робить свій вибір і отримує омріяне щастя взаємної любові.

Гостросюжетну пригодницьку стрічку «Тигролови» за однойменним твором Івана Багряного зняв Ростислав Синько у 1994 році.  

Одну з головних ролей у стрічці виконала Ольга Сумська. Вона зіграла дочку Сірка, в яку закохується головний герой. У фільмі є певні відмінності від твору Багряного, проте автори все-таки дотримуються основної сюжетної лінії.

1+
18 Переглядів