Ми маємо гідність

21 листопада в Україні відзначається День Гідності і Свободи. Його встановлено на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Спогади, документи, збірники поезій, фотоальбоми, художні твори про Євромайдан почали виходити в світ вже після 20 лютого 2014 року. Пропонуємо видання, які показують силу духу і стійкість громадян, завдяки яким було змінено хід історії нашої держави; вшановують подвиг Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Книги розраховані на різні вікові категорії читачів.

Слабошпицький Михайло

          Велика війна 2014…: Україна : виклики, події, матеріали / Михайло Слабошпицький; ред. С. Цушко. – К.: Ярославів Вал, 2015. – 320 с. : фото.

Це книга про війну і суспільство. Про наші надії і розчарування. І – про обов’язок влади перед народом.


Стражний Олександр

Майдан [Текст] : події-свідчення-менталітет / О. Стражний. – Київ : Дух і Літера, 2016. – 359 с.

У книзі подано огляд подій, що відбувалися в Україні в листопаді 2013 – лютому 2014 років. Ретроспектива Революції Гідності розгортається на тлі голосів її учасників, а також на тлі аналізу схожих революцій в інших країнах світу. Аналізуючи поведінку учасників Руху Спротиву і пересічних громадян, які підтримали або не підтримали Майдан, автор робить висновки − які саме риси української ментальності під час екстремальної ситуації виявили себе найбільшою мірою, а які − залишилися «незадіяними». Завершується книга підсумком − яким чином змінилося світосприйняття українців після Майдану і що може чекати на Україну в майбутньому.


Майдан. Свідчення. Київ, 2013-2014 роки [Текст] / за ред. Л. Фінберга, У. Головач. – Київ : Дух і Літера, 2016. – 778 с.

Ця книга — добірка свідчень про події Революції Гідності в Україні. Зібрано розповіді оборонців, медиків, священників, митців — людей різного віку та фаху, мешканців практично всіх регіонів країни. Вони були учасниками й свідками Майдану — етапу “народження нової нації”. Майдан, поза сумнівом, стане одним із важливих символів української новітньої історії. Багатоголосся думок, представлених у книзі, зацікавить як сьогоднішніх, так і прийдешніх читачів.


Трайдакало Олег

          Майдан. Погляд з середини / Олег Трайдакало. –К. : Сервіс “Book Express”, 2018. – 320 с.

На перший погляд, це історія про простих людей — справжніх, щирих, добрих і небайдужих. Проте їм судилося стати насправді незвичайними, видатними людьми. У подіях Революції гідності на київському Майдані їм довелось поєднати доброту і терпимість із праведною люттю задля порятунку всієї України. Ця історія не про жорстокість протистояння з ворогом. Вона про справжні чесноти найкращих людей, які живуть поміж нас. І вона насправді захоплює.


Филипович Л.

Майдан і Церква [Текст] / Л. Филипович. – Київ : Техніка, 2015. – 650 с.

Книга є наслідком моніторингу подій зими 2013-2014 рр. – Українського ЄвроМайдану чи Революції Гідності. Редакційний колектив мав за мету відобразити цю подію як вона безпосередньо фіксувалась в інформаційному просторі та аналізі експертів в моменти її перебігу. Це допомогло розкрити суть духовного Майдану, зміст Революції Гідності, показати роль релігії і Церкви в становленні громадянського суспільства та сучасних соціально-політичних процесах.


Шор Марсі

          Українська ніч. Історія революції зблизька / Марсі Шор; пер. О. Буценка ; ред. Т. Шкарупа. – К.: Дух і Літера, 2018. – 264 с.

Захід сприйняв Революцію Гідності та війну на сході України як один із епізодів світової політики. Для українців це були виклики, що показали світові цивілізаційний вибір України.

Книжка Марсі Шор, дослідниці новітньої історії Східної Європи з Єльського університету, заснована на оповідях активістів і бійців, батьків і дітей, розгортає контексти їхніх власних інтерпретацій пережитого та бачення майбутнього України.


94 дні. Євромайдан очима ТСН [Текст] / гол. ред. А. Чех. – Київ : Основи, 2014. – 173 с. : іл.

У книзі «94 дні. Євромайдан очима ТСН» за матеріалами команди телеканалу відтворюється хронологія подій Революції Гідності. Це видання – колективне бачення журналістів, операторів, редакторів і ведучих Телевізійної Служби Новин, для кожного з яких Євромайдан став не лише роботою, а й важливою сторінкою життя.

0
18 Переглядів