«Проти Голіафа»

З 23 грудня у відділі абонементу КОБЮ ім. Є. Маланюка діє планшетна виставка-експозиція «Проти Голіафа», яка розповідає про жінок і чоловіків з УПА, що повстали проти двох тоталітарних режимів: нацистського та комуністичного.

«Проти Голіафа» – це проєкт Українського інституту національної пам’яті. Виставка розповідає про знакових особистостей УПА та підпілля ОУН.

Зокрема, про Степана Бандеру, який не зламався в нацистському концтаборі і не відкликав Акт відновлення Української держави; Романа Шухевича, який 7 років очолював УПА в найбільших її зіткненнях з радянським режимом; Василя Галаса – автора ідеї «Великого рейду» в Західну Європу, щоб пробити залізну інформаційну завісу; Василя Кука, який розбудовував ОУН у східній Україні та зберіг кадри підпілля після загибелі Шухевича; Євгена Грицяка – одного з лідерів Норильського повстання, яке пришвидшило кінець ГУЛАГу; Катерину Зарицьку – організаторку Українського Червоного Хреста; Ірину Тимочко-Камінську – бойову командирку, котра ще зі шкільної лави пішла в армію й особисто брала участь у боях; Іллю Оберишина, який 40 років провів у підпіллі, вийшовши тільки після Референдуму за незалежність 3 грудня 1991 року.

До виставки-експозиції «Проти Голіафа» працівники відділу абонементу оформили викладку тематичної літератури «У вогні минулого століття», на якій представлено книги документального характеру і художня література.

Особливу увагу слід звернути на книги про історію УПА (В. В`ятрович «Україна. Історія з грифом «Секретно»), її засновників та учасників (Д. Яневський «Проект «Україна»: Жертва УПА, місія Романа Шухевича»), а також на мемуарні видання («Спогади бійців УПА», «УПА. Відповідь нескореного народу»).

Для поціновувачів художньої літератури на історичну тематику цікавими будуть такі романи сучасних авторів: «Багряний рейд» та «Біла ніч» А. Кокотюхи, «Забудь-річка» братів Капранових, «Троща» В. Шкляра.

Виставка та викладка будуть діяти до лютого 2021 року. Запрошуємо усіх бажаючих.


Warning: unserialize() expects parameter 1 to be string, array given in /home/lib01/lib.kr.ua/www/wp-content/plugins/ultimate-responsive-image-slider/ultimate-responsive-image-slider-short-code.php on line 19

Warning: base64_decode() expects parameter 1 to be string, array given in /home/lib01/lib.kr.ua/www/wp-content/plugins/ultimate-responsive-image-slider/uris-layout.php on line 16
+2
[object Object]
64 Переглядів