«Про це говорили завжди» – творчий дебют Андрія Яцкула

29 грудня в приміщенні Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є Маланюка відбулася презентація дебютної прозової книги Андрія Яцкула «Про це говорили завжди». Презентація відбувалася одночасно у приміщенні нашої книгозбірні та онлайн.

Андрій Яцкул, випускник Центральноукраїнського національного технічного університету, тривалий час мешкає у Франції й викладає в технічному вузі. Цього року за поданням Олександра Косенка, керівника молодіжного літературного клубу «Ліра», Андрій взяв участь у обласному літературному конкурсі імені Валерія Гончаренка й переміг. Підтримати молодого талановитого автора взялося управління молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації, профінансувавши збірку прозових творів «Про це говорили завжди». «Я собі й подумати навіть не міг влітку, що до кінця року матиму видану книгу», – щиро зізнається автор.

Під час презентації прозвучало чимало вітань та добрих слів від Ірини Глобенко, очільниці управління молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації, голови обласної організації Національної спілки письменників України Василя Бондаря, директора обласної юнацької книгозбірні Лариси Савенко, від професора Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка Григорія Клочека.

Також на захід завітали підтримати Андрія Яцкула учасники молодіжного літературного клубу «Ліра» Марина Єрмолаєва та Василь Левицький, а також Максим Бричка, який долучився онлайн.

Привітати автора завітав бард Віктор Холявко, який виконав пісню про Кропивницький. Ця пісня прозвучала дуже символічно, адже під час презентації на адресу Андрія Яцкула пролунало чимало запитань, пов’язаних із рідним краєм. Зокрема, на одне з них, автор відповів так: «Якби в мене відібрали Україну чи українську мою колиску Кам’янку під Новомиргородом, то я перестав би існувати як особистість».

         На думку автора книжки, витоки його непосидючої й творчої натури беруть початок і з рідної Кам’янки та Великої Висі, з пізнішого знайомства з кіровоградськими письменниками Світланою Барабаш і Віктором Погрібним, яких вважає найголовнішими педагогами.

         Зустріч із автором пройшла у дружній та невимушеній атмосфері. Одного підключення нам здалося мало, тому за два підключення учасники заходу встигли поспілкуватися із автором про особисту творчу лабораторію: запитати про те, що надихає Андрія Яцкула творити свої історії, про творчі плани та поради тим, хто лише починає свої перші кроки у літературі.

         Під час зустрічі автор збірки пообіцяв землякам обов’язково завітати до бібліотеки на гостини вже в травні. Тоді ж Андрію Яцкулу буде вручений диплом переможця обласного літературного конкурсу ім. Валерія Гончаренка, який приніс на презентацію голова обласної письменницької організації НСПУ Василь Васильович Бондар.


Warning: unserialize() expects parameter 1 to be string, array given in /var/www/ch1091c002/www/lib.kr.ua/wp-content/plugins/ultimate-responsive-image-slider/ultimate-responsive-image-slider-short-code.php on line 19
[object Object]
241 Переглядів
Вибрати мову сайту »