Що йде з серця, те вічним стане (до 125-річчя від д.н. В. Касіяна, українського художника, графіка)

Минуло 125 років від дня народження видатного українського художника, засновника школи української графіки, ученого-енциклопедиста, академіка, автора книг про мистецтво і українську графіку, мистецтвознавця, теоретика українського та світового мистецтва Василя Ілліча Касіяна (1896-1976). За творче життя художник створив близько 10 тисяч робіт: гравюр, офортів, плакатів, ілюстрацій.

Почесне місце у творчості майстра посіла книжкова графіка. Василь Касіян ілюстрував твори І. Франка, М. Коцюбинського, Лесі Українки та інших класиків української літератури. Однак головною темою його творчості була Шевченкіана. Художник створив п’ять великих циклів ілюстрацій та оформлень до «Кобзаря», до окремих видань «Наймички» і «Гайдамаків». За багаторічну мистецьку творчість на шевченківську тематику в 1964 році Василю Касіяну, першому серед художників, було присуджено Шевченківську премію. В 1971 році Василь Ілліч став лауреатом Державної премії УРСР за участь у створенні 6-томної «Історії українського мистецтва».

П’ятдесят років життя віддав професор В. Касіян вихованню мистецьких кадрів: викладав у Київському та Харківському художніх інститутах, Українському поліграфічному інституті. Він – творець графічної школи і плакатної майстерні. Кожен український графік може назвати себе його учнем.

Доля Василя Ілліча складна і непересічна. Його талант формувався на зламі століть, серед буремних історичних подій, війн і революцій.

Щоб більше дізнатись про життя і творчість Василя Касіяна завітайте до відділу мистецтв, де бібліотекарі підготували для вас виставку «Що йде з серця, те вічним стане».

+2
[object Object]
20 Переглядів