Засідання клубу «Ліра»

16 лютого відбулось засідання клубу «Ліра», присвячене 115-річчю з дня народження Євгена Маланюка «На хресті слова розп’ятий».

Так вийшовши з глухого степу,
З зітхань страждальної землі,
Вирізьблюю німий життєпис
На дикім камені століть.

Один з найталановитіших поетів української діаспори Євген Филимонович Маланюк народився 20 січня 1897 р. в с. Архангороді, тепер Новоархангельськ Кіровоградської області. Після служби в армії УНР емігрував до Польщі. Жив і працював у Чехословаччині, Німеччині, США.
Основні поетичні збірки – «Стилет і стилос», «Гербарій», «Земля і залізо», «Земна мадонна», «Серпень»», «Перстень і посох».
Провідні теми у творчій спадщині Маланюка – історична доля України і роль митця в суспільстві. Поезії Маланюка властивий пристрасний громадянський пафос, історіософська масштабність думки, широке використання образів античного світу, давньоруської історії, енергійний карбований ритм вірша. Пізній період творчості близький до традицій неокласицизму, насамперед у пейзажній ліриці філософського спрямування. Помер Євген Маланюк 16 лютого 1968 р. у Нью-Йорку (США).

І все боюсь: скінчиться термін,
А я не скінчу завдання
І попливу один, без керми,
У тьму вмираючого дня.

В області є премія ім. Євгена Маланюка. Ця нагорода започаткована в 2003 році, задля сприяння розвитку української літератури й підтримки письменників регіону. Вона стала однією з найпрестижніших відзнак у галузі літератури. В цьому році лауреатами стали Олег Попов (збірка віршів «Солодкий щем»); Сергій Піддубний (публіцистичні твори «Ілар Хоругин. Влескнига, «Українські святині та символи»); Антоніна Корінь (переклад: «Стежками століть», «Книга переспівів»).

[object Object]
452 Переглядів
Вибрати мову сайту »