Незламність духу у творчості

20 лютого відбулася зустріч з Оксаною Андрієнко – майстринею в’язаної іграшки. Зустріч стала продовженням щирого спілкування користувачів бібліотеки з обдарованими людьми в рамках циклу заходів «Незламність духу у творчості».

Бібліотекарі розповіли присутнім про мистецтво в’язання як вид декоративно-ужиткового мистецтва: історію його виникнення, поширення в Україні.

Оксана Олександрівна радо спілкувалася з учнями гімназії ім. Т.Г.Шевченка та відповідала на їх запитання. Розповіла, що захопилась м’якою іграшкою ще в шкільні роки, навчаючись у Харківській спеціалізованій гімназії для дітей з вадами зору. Сестри-монахині вели в гімназії гурток «М’яка іграшка» і дванадцятирічна Оксанка одразу ж стала його постійним відвідувачем. Саме тут вона зв’язала свого першого ведмедика, якого запам’ятала на все життя.

Будучи вже студенткою Харківського педагогічного інституту імені Григорія Сковороди, дівчина все одно не залишала свого гімназійного гуртка, де вже сама допомагала монахиням навчати дітей виготовляти в’язані іграшки.

Зараз пані Оксана – керівник гуртка «Дозвілля», що діє на базі навчально-виробничого комплексу Кіровоградського відділення Українського товариства сліпих. Тут вона навчає дорослих і дітей з вадами зору в’язати іграшки. Учнів у неї на сьогодні досить багато і до кожного Оксана Олександрівна має індивідуальний підхід. Адже, як вона говорить, одна дитина може зв’язати іграшку за два дні, а інша може працювати над нею декілька місяців.

Учасникам зустрічі також випала унікальна можливість побачити процес створення в’язаної іграшки (пані Оксана за декілька хвилин виготовила маленького ведмедика), а потім навіть самим спробувати попрацювати на спеціальних верстатах, на яких робляться заготовки для іграшок. На запитання учнів, де можна придбати такий верстат, Оксана Олександрівна відповіла, що вони виготовляються у Швеції і привозяться лише на замовлення. Охочих попрацювати за спеціальним верстатом під керівництвом майстрині виникла ціла черга, адже кожен хотів спробувати власні сили.

Школярі  захоплено віднеслися до розповіді Оксани Олександрівни, весь час задавали питання, що їх цікавили. А в кінці зустрічі виразили велику вдячність за її прекрасні роботи, побажали на майбутнє міцного здоров’я, творчого натхнення та хороших учнів.


Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
331 Переглядів
Вибрати мову сайту »