Всесвітній день боротьби з туберкульозом

24 березня Всесвітньою організацією об’єднаних націй визначено Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом. Саме цього дня в лабораторії німецького вченого Роберта Коха було знайдено збудників туберкульозу – бацил у формі паличок. Їх назвали – «паличкі Коха», і деякий час людство вважало, що йому вдалося приборкати підступну хворобу, яка мала назву туберкульоз.
Що це за хвороба і чому вважається небезпечною для людини? Які ознаки туберкульозу? Які шляхи поширення? Хто може захворіти на туберкульоз? Як уберегтися від захворювання?
Сьогодні туберкульоз («біла чума») почав свій новий похід проти людства. В нашій країні 30 тис. хворих на туберкульоз і 100 тисяч інфікованих.
Напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом у Кіровоградській області з 24 лютого по 24 березня проводиться місячник боротьби із туберкульозом. Про розповсюдження туберкульозу в Україні і, зокрема, у Кіровоградської області, розповів на зустрічі з користувачами бібліотеки головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Покалюхін Юрій Вікторович.
Епідеміологічна ситуація в області є гострою, зазначив він. Туберкульоз – це поширене інфекційно–соціальне захворювання, з різноманітною локалізацією в організмі людини, переважно легеневою. Хворіють на туберкульоз не тільки люди, а також домашні тварини.
Більшість інфікованих людей не хворіє на туберкульоз, оскільки їх імунна система стійка та успішно бореться із захворюванням. Але деякі люди входять до групи ризику і можуть захворіти. Також частіше хворіють діти, захисні сили організму яких не зовсім зміцніли, і люди похилого віку, захисні сили яких вже згасають. Захворіти на туберкульоз можуть особи, які були в контакті з хворими на відкриту форму туберкульозу, люди з ослабленим імунітетом в результаті хвороб легень, грипу, носоглотки, на цукровий діабет тощо; люди, що вживають алкоголь, наркотики, курці. Ускладнює проблему і прискорює розвиток туберкульозу вірус імунодефіциту людини (ВІЛ). За статистикою 60% хворих на СНІД помирають від туберкульозу.
Найпоширенішим є повітряно–крапельний шлях зараження. Інфіковані при диханні, кашлі з повітрям виділяють палички Коха. Під час кашлю слина хворої людини розповсюджується на відстань від 1,5 до 5 метрів. 90 відсотків людей заражаються саме повітряним шляхом.
Туберкульоз може маскуватися під різні хвороби. Але є певні симптоми, які виявляються у хворих. Це постійна слабкість, швидка стомлюваність, погіршення або відсутність апетиту, втрата ваги, тривала лихоманка с температурою до 37,0- 37,5 градусів, пітливість, особливо вночі. До цього слід додати постійний кашель, якій триває більше трьох тижнів, важке дихання.
Слід бути уважними до свого здоров’я та здоров’я тих, хто поряд з вами. Якщо ви помітили якісь ознаки хвороби, слід негайно звертатися до лікаря. Чим раніше людина звертається до лікаря, тим раніше починається лікування. Успіх лікування  у великому ступені залежить від бажання людини бути здоровою. Вчасно виявити хворобу і уберегтися допомагають щорічні медичні огляди і, зокрема, вчасно зроблена флюрограма.
Але слід відмітити, що хвороба помолодшала. Туберкульозом все частіше хворіють люди у віці 22–47 років.
Туберкульоз – це захворювання, яке залежить від способу життя людини, якості його харчування. Причини хвороби відомі здавна: стреси, погана вентиляція, освітлення, недостатнє харчування, незадовільні санітарні норми.
Разом з тим, причиною э і елементарна неосвіченість і безграмотність, а можливо і лінь та легковажність, які заважають потурбуватися про своє здоров’я.

На зустрічі були присутні студенти першого курсу першого медсестринського відділення 128 групи Кіровоградського медичного коледжу.


Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
1 158 Переглядів
Вибрати мову сайту »