Барви рідної мови

21 лютого в усьому світі відзначається Міжнародний день рідної мови. Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш влада з нечуваною жорстокістю придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Минуло багато років, і аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови.

Саме мова є основною ознакою нації, бо формує національний менталітет, є живим свідком історії народу, зберігає його культурні здобутки, є визначальним чинником життя людини і суспільства.

За даними ЮНЕСКО, у світі існує близько 6000 мов, 43% з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови. Лише в Європі небезпека загрожує 30 мовам, а 13 із них перебувають на межі зникнення.

Варто нагадати, що згідно з Статтею 10 Конституції України «Державною мовою в Україні є українська мова».

У цей день для відвідувачів книгозбірні працівники бібліотеки провели мовознавчий турнір «Барви рідної мови», під час якого присутні дізналися про історію святкування Міжнародного дня рідної мови, цікаві факти про українську мову, змогли продемонструвати свої знання з української мови, виконавши ряд завдань, проявити кмітливість та ерудованість на знання української мови. А також під час заходу відбулася невимушена розмова про те, що треба зробити аби українська мова звучала скрізь. Молодь висловила свої думки з цього приводу.


Warning: unserialize() expects parameter 1 to be string, array given in /var/www/ch1091c002/www/lib.kr.ua/wp-content/plugins/ultimate-responsive-image-slider/ultimate-responsive-image-slider-short-code.php on line 19
[object Object]
241 Переглядів
Вибрати мову сайту »