Талант – це наполеглива праця

4 квітня відбулася презентація книг Михайла Скакуна «Там, де Ятрань круто в’ється» та Вадима Пеунова «Таке коротке життя», «Помста знехтуваних богів». Захід організували обласна бібліотека для юнацтва ім. О.М.Бойченка та обласна організація Національної спілки письменників України.

У презентації брали участь: заступник редактора газети «Літературна Україна», член Національної спілки письменників України, поет, прозаїк, публіцист, лауреат багатьох міжнародних премій Станіслав Бондаренко; редактор книги Михайла Скакуна «Там, де Ятрань круто в’ється» Володимир Карпій; голова Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України Василь Бондар; земляк Михайла Скакуна Михайло Янковський, який особисто був знайомий з письменником і додав чимало зусиль, щоб твори Скакуна були надруковані.

За перо Михайло Скакун (1930-2000 рр.) – прозаїк з Кіровоградщини (народився в с. Ятрань Новоархангельського району) взявся в 1977 році через хворобу, яка не давала можливості малювати лежачи, та й просто визріла потреба писати. Після виходу книги «Журавлики» творчість Скакуна набрала загальноукраїнського звучання. Книга «Там, де Ятрань круто в’ється» – друге видання його творів, яке містить як «Журавлики», так і інші, невідомі рукописи автора. Серед головних героїв книги – діти, війна і природа в їх взаємодії та протидії: адже що може бути більш неприродним, ніж війна, покликана вбивати, і малі діти, покликані рости і жити.

Вадим Пеунов, якому 29 квітня виповниться 89 років, народився в Астрахані (Росія), вчився у Львові, мешкає в Донецьку; лауреат Всесоюзного конкурсу Спілки письменників і МВС СРСР, у 1997 році йому присуджена премія «Золотий Скіф» за роман-факт «Нитка життя». Вадима Пеунова в Україні вважають засновником поліцейського роману. Перша його книга «Остання справа Коршуна», видана ще у далекому 1954 році, принесла автору всесвітню популярність.

В основі сюжету роману «Помста знехтуваних богів» лежить вихід православних сербів у середині 17 століття з-під релігійного гніту, який у той час панував у Священній Римській імперії Габзбургів. Нелегкий шлях наших одновірців, які згодом на терені України створили анклав «Нова Сербія». Великій історичній події – виходу сербів – автор присвячує третину свого роману-факту, а решта є схвильована розповідь про долю України у буремному двадцятому сторіччі: перша світова війна, братовбивча громадянська, створення індустріального велетня СРСР, де процвітав руйнуючий душі атеїзм, потім Велика Вітчизняна, і, нарешті, неминучий розпад сучасної імперії на національні складові і народження незалежної соборної України.

Книга «Таке коротке життя» – сорок п’ята у творчості Вадима Пеунова. Вона свідчить, що автор залишається видатним майстром гострого, стрімкого сюжету, в основі якого спопеляюче, відчайдушне кохання сильних духом, мужніх людей, наших сучасників.

Гості розповіли присутній учнівській та студентській молоді, представникам міських бібліотек про авторів презентованих книжок та свою причетність до їх видання: С.Бондаренко – автор передмови до книги М.Скакуна «Там, де Ятрань круто в’ється», Михайло Янковський – син Андрія Івановича Янковського, який дав матеріал для написання роману «Помста знехтуваних богів», Володимир Карпій – помічник народного депутата України, Героя України Миколи Андрійовича Янковського, за підтримки якого і були видані презентовані книги, написані на реаліях нашої землі, її історії та героїв.

Урочистості презентації надав виступ викладача Кіровоградської музичної школи № 1 ім. Г.Нейгауза Вікторії Делестьянової з піснями «Там, де Ятрань круто в’ється», «Моє місто Кіровоград», «Моя Україна».

[object Object]
584 Переглядів
Вибрати мову сайту »