Народження Леонардо да Вінчі

У цьому році відзначається 560 років від дня народження Леонардо да Вінчі, відомого італійського художника, живописця, скульптора, архітектора, вченого, винахідника, письменника.

Леонардо да Вінчі народився 15 квітня 1452 року в селищі Анкіано поблизу містечка Вінчі, яке розташоване неподалік відомого м. Флоренції, в сім’ї нотаріуса П’єро ді Бартоломео. Він створив гармонічний образ людини, який відповідав гуманістичним ідеалам того часу, тим самим, заложив основи мистецтва Високого Відродження. Склався як майстер, навчаючись у Андре дель Верроккьо. Як учений та інженер Леонардо да Вінчі збагатив своїми дослідженнями майже всі області науки, розглядаючи свої замітки і малюнки як підготовку до гігантської енциклопедії людських знань. Леонардо да Вінчі був найбільш яскравим представником нового, заснованого на експерименті, мистецтвознання. Любов до моделювання привела Леонардо да Вінчі до геніальних конструкторських догадок, набагато випередивших епоху; його наброски проектів металургійних печей і прокатних станів, ткацьких станків, друкарських, деревообробних, землерийних та інших машин, підводного човна і танка, а також розроблені після ретельного вивчення польоту птахів, конструкції літальних апаратів і парашута були використані іншими вченими.

Саме творчості Леонардо да Вінчі був присвячений бібліотечний квест, який 17 квітня провели працівники відділу мистецтв для студентів Кіровоградського медичного коледжу ім. Є.Й. Мухіна. Під час заходу студенти розділилися на дві команди; кожна команда отримала маршрутну карту і завдання, що вимагали швидкого і креативного розв’язання. Команда, яка першою пройшла маршрут і вірно відгадала зашифровану назву картини Леонардо да Вінчі і стала переможницею.


Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
215 Переглядів
Вибрати мову сайту »