Нові надходження за березень 2021 року

Вздульська Валентина

         Генрі Форд / Валентина Вздульська; ред. О. Добряков ; худож. І. Рудковська. -К. : Агенція “ІРІО”, 2020. -128 с. : кол. іл. –ISBN 978-617-7453-84-9

Генрі Форд – конструктор автомобілів, засновник корпорації «Форд Мотор», перший віце-президент Співтовариства автомобільних інженерів SAE International. Він ввaжaв, щo caмe миcлeння є нaйвaжчoю poбoтoю, нa яку здaтнa людинa. Цe, ймoвipнo, є пpичинoю, чoму ми мaємo тaк мaлo миcлитeлiв. Форд був цікавою, мужньою, сміливою особистістю. Він присвятив життя своїй пристрасті – створенню першокласних авто, які стали доступні для більшості. Генрі Форд рішуче йшов до своїх цілей, ризикував, починав спочатку і перемагав.


Арнольд Нік

         Інструменти, роботизація й безліч гаджетів / Нік Арнольд; гол. ред. Л. Гуменна ; пер. з англ. О. Чмовж. -Х. : “Талант” , 2019. -80 с. : кол. іл. -(Сер. “Квест STEM”). –ISBN 978-966-935-862-2

Захоплива енциклопедія познайомить юних дослідників з історією технологій, що змінили життя людства: від кам’яного клина до космічних ноу-хау. Вчені команди STEM відкриють читачам «магію» винаходів і запропонують неймовірні експерименти. Як збудувати блокатор радіохвиль, виростити корисні бактерії, зробити справжню батарейку, сконструювати руку робота, вирощувати рослини у космосі? Про все це і багато іншого дізнавайся зі сторінок цієї книги.


Вірченко Ольга

         Чарівний гачок. Святкові подарунки / Ольга Вірченко. -К. : КТБ-Альфа, 2020. -64 с. : кол. іл. –ISBN 978-617-7904-06-8

Їжачок-хитрячок розповість юним рукодільницям, як власноруч виготовити принадні святкові атрибути. Ці оригінальні плетені речі додадуть нового офарблення урочистим дням, прикрасять домівку та вбрання, стануть пам’ятними подарунками для рідних і друзів. Навіть якщо ви ніколи не тримали у руках гачка, але маєте бажання навчитися плетінню, наша книжка допоможе у цьому – варто лишень ретельно слідувати інструкціям.
Видання адресоване дітям молодшого шкільного віку, їхнім батькам і всім, хто цікавиться рукоділлям.


Вірченко Ольга

         Чарівний гачок / Ольга Вірченко. -К. : КТБ-Альфа, 2020. -64 с. : кол. іл. –ISBN 978-617-7904-07-5

На сторінках цієї книги юних рукодільниць чекають цікаві уроки плетіння від Їжачка-хитрячка. Його розповіді та поради, інструкції та світлини допоможуть виготовити привабливих ляльок-рукавичок із українських народних казок і створити домашній театр. Лялькові вистави подарують радість і дітлахам, і дорослим, відкриють таємниці народної мудрості, прикрасять дозвілля та свята.
Книга адресована дітям молодшого шкільного віку, їхнім батькам і всім, хто цікавиться рукоділлям.


Турбаніст Дмитро

         Світ навколо нас. Пожежна техніка  / Дмитро Станіславович Турбаніст. -К. : КРИСТАЛ БУК, 2020. -48 с. : кол. іл. -(Сер. “Світ навколо нас. Фотоенциклопедія”). –ISBN 978-966-987-281-4

Пожежники завжди готові прийти на допомогу, вступивши в бій з вогнем. Вийти із цієї битви переможцями їм допомагає відповідне спорядження та спеціальна техніка. Це не лише пожежні автомобілі, а й пристосовані для гасіння вогню літаки й кораблі. Про них та про інші засоби, що полегшують важку роботу пожежників, розповідає наша книжка. Яскраві ілюстрації, розміщені в ній, наочно демонструють різноманітність пожежної техніки. Книжку адресовано допитливим хлопчикам і дівчаткам, а також їхнім батькам.


Протасовицька Тамара

         Світ навколо нас. Техніка / Т. В. Протасова; іл. Д. Турбаніст. -К. : КРИСТАЛ БУК, 2020. -48 с. –ISBN 978-966-936-946-8

Транспорт завжди був і залишається надійним помічником людини. З часу появи перших човнів і колісниць він здолав довгий шлях розвитку, еволюціонувавши від примітивних засобів пересування до надзвукових літаків і космічних кораблів. У цій книжці ми зібрали інформацію про сучасні види транспорту, проілюструвавши її яскравими фотографіями. Пропоноване видання може поповнити бібліотеку вашої дитини або стати чудовим подарунком підлітку, який цікавиться темою транспорту.


Міхаліцина Катерина

         Реактори не вибухають. Коротка історія Чорнобильської катастрофи / Катерина Міхаліцина; ред. Б. Матіяш. -К. : Портал, 2020. -136 с. : кол. іл. –ISBN 978-617-7925-17-9

Чорнобиль як місто, як атомна електростанція, як Зона відчуження, як трагедія і як символ. Цю книжку створено, щоб пояснити катастрофу людям, які народилися вже далеко по ній. Аби «Чорнобиль» був не просто словом, для якого упізнають Україну, а в повідомленні історичним повідомленням. Його тут показано в кількох вимірах: технічному, емоційному, природному, політичному.


Арнольд Нік

         Фантастичні сили і неймовірні машини / Нік Арнольд; гол. ред. Л. Гуменна ; пер. з англ. О. Чмовж. -Х. : “Талант” , 2020. -80 с. : кол. іл. -(Сер. “Квест STEM”). –ISBN 978-966-935-864-6

Вражаючі наукові факти і понад 30 цікавих експериментів! Разом із командою STEM — вченими та їхніми роботами-помічниками — ти спроєктуєш різні машини та механізми.Довідаєшся, як зробити реактивну ракету, як працює гідротехніка, як конструюють летючі потяги, в чому секрет парових двигунів… А ще про те, в чому полягає робота інженерів-екологів і як захищати довкілля.


Погребняк Лариса

         Ляльки власноруч. Перша колекція / Лариса Погребняк. -К. : КТБ-Альфа, 2020. -64 с. : кол. іл. –ISBN 978-617-7904-04-4

У будь-які часи лялька була і залишається улюбленою іграшкою усіх дівчаток. Книга допоможе юним рукодільницям створити свою першу лялькову колекцію – надзвичайну та неповторну. Корисні поради, детальні описи, покрокові світлини, необхідні викройки та шаблони зроблять вашу роботу необтяжливою, а результат – видатним. Лялька, виготовлена власноруч, стане наймилішою подругою і втіленням заповітних фантазій.
Видання адресоване дітям молодшого та середнього шкільного віку, їхнім батькам і всім, хто не байдужий до творчості та краси.


Погребняк Лариса

         Ляльки власноруч. Казкові персонажі / Лариса Погребняк. -К. : КТБ-Альфа, 2020. -64 с. : кол. іл. –ISBN 978-617-7904-05-1

Лялька, виготовлена власноруч, займає виняткове місце серед іграшок, особливо, якщо це лялька з цікавої казки. На сторінках книги юні рукодільниці знайдуть просту та доступну технологію створення казкових персонажів, які полюбились дітлахам багатьох країн світу. А послідовні інструкції, яскраві фотографії, викройки в натуральну величину сприятимуть видатному результату та радості від натхненної праці.
Видання адресоване дітям молодшого та середнього шкільного віку, їхнім батькам і всім, хто не байдужий до творчості та краси.


Чухліб Тарас.

Булава проти скіпетра. Україна у Великій Північній війні 1700-1921 років / Т. Чухліб ; відп. ред. О. Гуржій. ‒ К. : Арій, 2019. ‒ 352 с. ‒ (Сер. “Таємниці історії” ).

У книзі розкрито міжнародне та воєнно-політичне становище Українського гетьманату на чолі з І. Мазепою, І. Скоропадським та П. Орликом під. час загальноєвропейської Північної війни 1700— 1721 років. Особливу увагу звернуто на спотворення пам’яті про ці події за наказом та участі царя Петра І в історіографії Російської імперії XVIII століття.

Політичну ситуацію на Правобережній, Лівобережній та Запорозькій Україні схарактеризовано у зв’язку з воєнними діями та дипломатичними відносинами між Шведським королівством і Московським царством, а також Річчю Посполитою, Османською імперією та Кримським ханством. Проаналізовано українсько-шведські взаємини, а також джерела написання під час згаданої війни визначної пам’ятки політико-правової думки — «Пактів та Конституцій законів і вольностей Війська Запорозького» 1710 року.


Олена Попельницька.
Загадкова Україна. Таємниці та легенди / О. О. Попельницька. ‒ К. : Арій, 2020. ‒352 с. ‒ (Сер. “Таємниці історії” ).

У цій книжці в популярній формі реконструйовано українські міфи, легенди, перекази та загадкові сторінки української історії на основі згадок у літописах та інших творах давнього і середньовічного письменства, фольклорі, топоніміці тощо. Прагнучи хоча б побіжно охопити найцікавіші аспекти української історії та міфології, починаючи від найдавніших часів, автор знайомить читача переважно з маловідомими міфами й легендами, намагаючись якомога повніше представити різні історичні епохи та персоналії. Зокрема розкриває таємниці стародавнього Трипілля, українських скарбів, переповідає легенди про карпатських духів, печерських святих і видатних історичних постатей та ще багато захопливого, нерозгаданого й таємничого.


Олександр Гуржій, Тарас Чухліб

Козацька Україна. Боротьба за державу (ХVI – XVII ст.) / О. І. Гуржій. ‒ К. : Арій, 2020. ‒ 368 с. : іл. ‒ (Сер. “Таємниці історії” ).

На сторінках цієї книги висвітлено найважливіші події, пов’язані з історією українського козацтва від часу його виникнення на зламі XV–XVI століть, зокрема запеклу боротьбу з войовничими кочівниками за рідну землю й православну віру. Особливу увагу приділено яскравим постатям Війська Запорозького, їхній політичній та державній діяльності. Відображено польсько­литовсько­­українські взаємини, а також місцеві традиції державотворення періоду Київської та Галицько­Волинської Русі.

У книзі розкрито морально­етичний кодекс поведінки воїна­січовика – мужність, побратимство, лицарство, рівність, вірність, честь, добра слава, боротьба проти ворогів віри, оборона вітчизни; родинний принцип організації, демократизм; особливе ставлення до жінки, аскетизм, релігійність тощо.


Невідома Україна.

Унікальні місця та споруди  / уклад. С. Вербич. ‒ К. : Арій, 2020. ‒ 272 с. : іл. ‒ (Сер. “Таємниці історії” ).

Гортаючи сторінки цієї книги, читач помандрує визначними місцями України, побуває в містах, церквах, соборах, монастирях, які дихають історією, відвідає давні замки й фортеці — кам’яні свідки минулого нашого краю, ознайомиться з величними пам’ятками природи — дивовижними за своєю красою озерами, печерними комплексами, садово-парковими ансамблями, біосферними заповідниками. Усі перелічені споруди й пам’ятки природи — своєрідні візитівки України, які є її окрасою та гордістю.


Скарби та реліквії України

Скарби та реліквії України / уклад. С. Вербич. ‒ К. : Арій, 2020. ‒ 352 с. : іл. ‒ (Сер. “Таємниці історії” ).

У книзі в науково-популярній формі розповідається про матеріальне й культурне надбання нашого народу від найдавніших часів до сьогодення. Тут допитливий читач довідається про реліквії, які в минулому належали історичним діячам, а також про речі, що стали символами нашої державності й незалежності, зануриться в таємничий світ легенд і переказів про незвичайні матеріальні скарби, сховані на території України.

Не менш важливі й скарби духовні, якими пишаються українці. А це і давні книги, і картини, й ікони… Гортаючи сторінки книги, читач дізнається і про непересічні витвори ювелірного мистецтва, скульптури й архітектури, ознайомиться зі знахідками із стародавніх могил і курганів, почерпне інформацію про різні предмети, які дійшли до нашого часу з глибини століть.


Гокінг Стівен

         Теорія всього / Стівен Гокінг; пер. з англ. Я. Лебеденка ; ред. Р. Трифонов. -Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2019. -160 с. -Бібліогр.: с. 149-154. –ISBN 978-617-12-6073-3

Все — це те, що нас оточує. Те, частиною чого ми є. Час та простір, небесні світила й галактичні провалля. Це — все. Та як воно з’явилося? Як все почалося? І чим все закінчиться? Неперевершений Стівен Гокінґ досліджує глибокі питання та знаходить іще глибші відповіді. Пошук первісних чорних дір та модель гарячого Великого вибуху, квантова гравітація і стріли часу, граничні умови Всесвіту й моделі Фрідмана. Книга розкриває уявлення про Всесвіт від постулату про те, що Земля має форму кулі, до теорії про розширення Всесвіту, заснованої на найсучасніших дослідженнях. Сім лекцій, що охоплюють широкий діапазон тем, — це справжній тріумф людського розуму. Гокінґ наблизився до таємниці самої суті творіння. І зміг зазирнути ще далі — до чорного позавимірного серця Всесвіту.


Сінгер П. В.

         Війна лайків. Зброя в руках соціальних мереж / П. В. Сінгер; пер. з англ. Я. Лебеденка ; ред. Т. Шкаралута. -Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2019. -319 с. –ISBN 978-617-12-6130-3

Facebook — як поле бою, а Instagram — як концентраційний табір вільного часу із «лайками» наглядачами. Сюжет для кіберпанку? Ні, наше сьогодення. Пітер Сінґер та Емерсон Брукінґ витратили довгих п’ять років, щоб провести ґрунтовне дослідження розвитку Інтернету, найвідоміших соцмереж сьогодення та процесу перетворення їх на зброю в сучасному світі. Від історії появи Всесвітньої павутини, смайликів, твітів та мемів автори розповідають про використання платформ соцмереж авторитаристами, революціонерами, силами оборони, терористами, Дональдом Трампом, Росією, Китаєм, США та багатьма іншими фігурантами онлайн-життя.


Васіна Зінаїда

         Українське народне вбрання / Зінаїда Васіна; гол. ред. Н. Прибєга. -К. : Мистецтво, 2020. -71 с. : іл. –ISBN 978-966-577-291-0

У книзі в яскравих образах відома українська художниця й дослідниця Зінаїда Васіна відтворила автентику українського вбрання представників всіх верств населення, виявила характерні особливості крою костюмів, їх оздоблення й декорування. Акцентуючи увагу на розмаїтті, красі та практичності одягу, яке увібрало в себе багатотисячолітні тенденції культури пращурів, авторка підкреслює унікальність феномену духовної й матеріальної спадщини на теренах України.

Книга стане для читача, перш  за все для підростаючого покоління, невичерпним джерелом пізнання глибини й краси української культури.


Найден О. С.

         Українська народна лялька / О. С. Найден; ред. Т. Бондаренко. -К. : Стилос, 2020. -240 с. : фото. кол. –ISBN 978-966-193-132-8

У книжці використано здобутки сучасної археології, історії, фольклористики, етнології, культурології, та філософії з метою якомога повнішого розкриття образу української народної ляльки, висвітлення її семантичних прообразів та історичних прототипів, визначення її місця і ролі в українській іграшковій культурі. Ця книга – перше в Україні подібне дослідження.

[object Object]
264 Переглядів
Вибрати мову сайту »