«Наш край у плині часу» (сторінки літопису) в рамках бібліопроєкту «Краю мій, гордість моя».

Шановні друзі. Продовжуємо знайомити вас із краєзнавчими виданнями бібліотеки. Наразі це книга «Кавалерія: від Єлисаветградського офіцерського кавалерійського училища до Української кіннотної військової школи ім. Будьонного (1850-і–1930-і рр)».

У книзі вперше узагальнено досвід діяльності військово-навчальних закладів кавалерійського профілю за весь період їх існування в Єлисаветграді-Зіновєвську у ХIХ-ХХ століттях. У виданні йдеться не тільки про військових. Довгий час кавалерійське училище було «містоутворюючим» навчальним закладом, викладачі і, навіть юнкера, мали значний вплив на культурний розвиток нашого міста. Автор розповідає про окремих випускників та викладачів училища, а вже через них розповідає про історію навчального закладу, міста і, навіть, країни.

Нині Військове містечко є пам’яткою архітектури та окрасою міста Кропивницького.

Кавалерія : від Єлисаветградського офіцерського кавалерійського училища до Української кінноної військової школи ім. Будьоного (1850-і-1930-і рр.) : книга-альбом / автор тексту С. Шевченко ; підбір фотознімків, додаткових, архівних матеріалів О. Чуднова. ‒ Кіровоград : Імекс-ЛТД, 2015. ‒ 232 с. : фото. кол.

[object Object]
319 Переглядів
Вибрати мову сайту »