Дружба без кордонів

З давніх часів бібліотеки вважались скарбницею знань. Вони надавали можливість користувачам прожити не тільки власне життя, але й долі літературних героїв. Були світом, оповитим тишею та чарівністю, невидимим вчителем, який з легкістю, ніби гумкою, стирав часові межі між минулим та сьогоденням.
Століття за століттям змінювався світ, а разом з ним змінювались і бібліотеки. В наш час «скарбниці знань» можуть з легкістю зміщувати як часові рамки, так і географічні кордони, за допомогою новітніх технологій. Так 21 серпня відбулася чергова он-лайн зустріч між Кіровоградською бібліотекою для юнацтва ім.О.М.Бойченка та Вологодською юнацькою бібліотекою ім. В.Ф. Тендрякова (Росія).
Зустріч була присвячена приїзду вологодської делегації у складі С.Полонського, віце-президента Північно-Західної асоціації ветеранів бойових дій, члена Вологодського відділення Всеросійської громадської організації «Бойове братерство» та  В.Кічкарьова, артиста і поета. На зустріч з вологодськими гостями до гостинної зали кіровоградської книгозбірні завітали: А. Джемига, керівник Спілки учасників бойових дій та ветеранів військової служби; В. Гребенюк, керівник регіонального представництва всеукраїнської асоціації ветеранів-підводників; А. Куропятнікова, дружина героя Радянського Союзу Г. Куропятнікова; Л. Тищенко, заступник начальника культури і туризму Кіровоградської ОДА; В. Бажан, керівник «Руського руху України», головний редактор газети «Народне слово»; Г. Колєва, координатор проекту «Мільйон чорнобривців» Інформаційно-ресурсного центру, а також  представники обласного краєзнавчого музею, молодіжних громадських організацій, письменники-початківці, члени клубу «Ліра» та відомі літератори Кіровоградщини. Особливо приємно, що не обминули цю подію й представники влади: на зустріч завітав С. Дьячук, заступник міського голови з гуманітарних питань. В свою чергу співробітники вологодської бібліотеки також запросили на захід представників влади та громадськості.
Розпочалась зустріч з вітальних слів директорів Кіровоградської ОЮБ ім. О.М.Бойченка – Л.Савенко та Вологодської юнацької бібліотеки ім. В.Ф. Тендрякова – О.Анфімової, які розповіли присутнім, яким чином вдалося налагодити дружні відносини між обома бібліотеками. Сергій Іванович Полонський у своєму виступі розказав про те, чому він вважає Кіровоград найбільш вологодським містом України. Адже одразу кілька вулиць міста носять імена відомих вологжан – героїв Радянського союзу М.Барболіна, маршала І. Конєва, космонавта П. Бєляєва та художника В.Верещагіна. Крім того, є в місті вулиця Вологодська. Саме тому приїздить сюди С. І. Полонський не вперше. Він презентував присутнім свою книгу «Флот не дрогнет. Флот выстоит. Флот победит», один з розділів якої присвячено герою СРСР, старшині І статті, уродженцю м. Кіровоград Г.Куропятнікову. Завдяки працівникам Кіровоградського обласного краєзнавчого музею в приміщенні бібліотеки була облаштована експозиція присвячена Г. Куропятнікову, що містила фото, документи та переписку героя СРСР, також була презентована його військова форма. В залі була присутня дружина Г.Куропятнікова – Анна Олексіївна, яка щиро подякувала С.Полонському за пам’ять про героїчний подвиг її чоловіка та чудовий подарунок – книгу.
Не залишилась без подарунків і наша бібліотека, в фонди якої була передана не лише книга «Флот не дрогнет. Флот выстоит. Флот победит»,  але й інші книги вологодських письменників, з якими вже сьогодні можуть познайомитись усі наші відвідувачі. Натомість кіровоградські письменники О.Полєвіна, Р.Любарський, С.Колєснік, А.Юрченко, В.Левицький та інші передали у фонди Вологодської обласної юнацької бібліотеки ім.В.Ф.Тендрякова власні твори.
Знаковою подією зустрічі стало підписання договору про міжнародну співпрацю між юнацькими бібліотеками м. Вологда та м. Кіровоград. Ця подія стала поштовхом для підняття питання про встановлення побратимських відносин між нашими містами. Усі учасники он-лайн-конференції з  цікавістю занурились в обговорення. Мова йшла про реалізацію спільних культурних, молодіжних, туристичних програм. Учасники обговорення з обох країн розповіли про найцікавіші та найпривабливіші особливості своїх міст, програми та проекти, що реалізуються. Вагомим аргументом стали слова представників влади з обох сторін, які пообіцяли позитивно вирішити підняте питання вже найближчим часом.
Наприкінці зустрічі відбулась урочиста передача призових кубків вологодським шахістам за перемогу в он-лайн шаховому турнірі «Кіровоград-Вологда», що проходив у грудні 2011 року в рамках молодіжного веб-марафону «Бібліотека і молодь: грані дотику».
Приємною несподіванкою для усіх присутніх став музичний дарунок від вологжаніна В.Кічкарьова. Знаходячись іще у Вологді він почув про наш проект «Мільйон чорнобривців». Йому настільки сподобалась ідея проекту, що, коли він дізнався про поїздку до нашого міста, він вивчив пісню «Чорнобривці», яку й презентував усім кіровоградцям.
Після завершення заходу гостям та учасникам проекту була запропонована екскурсія визначними та історичними місцями Степової Еллади. Всі бажаючі відвідали Єлисаветградську фортецю та музей авіації. Та родзинкою екскурсії стали відвідини музею військово-морського флоту, який знаходиться в с. Велика Северинка.
Краса Кіровограда та українська гостинність приємно вразила гостей з Росії. Вони дали слово й надалі продовжувати традицію підтримувати культурні зв’язки. Тож можна з впевненістю сказати: сучасні бібліотеки в змозі подолати будь-які кордони!


Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
481 Переглядів
Вибрати мову сайту »