
Стовелл Луї
Життя онлайн. Як уберегтися від кібербулінгу, вірусів та інших халеп в інтернеті / Луї Стовелл; дизайн та іл. Н. Лещнікофф ; пер. з англ. Т. Кузьменко. -К. : Книголав, 2020. -144 с. : іл. -(Сер. “Дитяча полиця”). -Покажч.: с. 140-143. –ISBN 978-617-7820-41-2 Чи знаєте ви, як почуватися захищеними в інтернеті? Відповідь на це запитання можна знайти в книжці «Життя онлайн. Як уберегтися від кібербулінгу, вірусів та інших халеп в інтернеті». У виданні є низка практичних порад зі створення сторінок у соціальних мережах, правила поведінки з інформацією, приватними даними, взаємодії з користувачами й дотримання авторського права. Крім того, у книжці читач знайде інформацію та корисні підказки щодо секстингу, кібербулінгу та інтернет-шахрайства.
Гандрі Стівен Р.
Парадокс довголіття. Як залишатися молодими до старості / Стівен Р. Гандрі; пер. з англ. І. Павленко ; ред. А. Долгая. -К. : BookChef, 2020. -400 c. –ISBN 978-617-7561-37-7 Наше здоров’я починається з правильної їжі. Адже кишківник — найбільший орган імунного захисту в людському організмі. Тому в наших інтересах усіляко культивувати внутрішню флору, що складається з мільярдів дружніх бактерій. Як це ліпше зробити, щоб жити довго й лишатися молодим і здоровим до безлітньої старості, — підкаже доктор Ґандрі.
Упродовж тривалих років він спостерігав незмінну піддослідну Едіт Моррі, яка лише 20 днів не дожила до 106 років. Саме на основі її гастрономічного здоров’я доктор Ґандрі робить висновки щодо програм харчування, які впливають на довголіття людини, і наводить рецепти основних меню, яких варто дотримувати, щоб лишатися при здоров’ї і психічному, й фізичному до безлітньої старості.
Карлсон Бернард В.
Тесла. Винахідник електричної епохи / Бернард В. Карлсон; пер. з англ. К. Булкіна ; гол. ред. В. Александров. -К. : КМ-БУКС, 2020. -416 с. : іл. -Алф. покаж.: с. 410-414. –ISBN 978-966-948-357-7
Нікола Тесла відіграв визначну роль в електричній революції, яка змінила повсякденне життя людей на порозі двадцятого століття. Його запатентовані винаходи та теоретичні дослідження сформували основу сучасної електрики змінного струму і стали важливим внеском у розвиток радіо та телебачення. Як винахідливий промоутер власних робіт і талановитий шоумен, він підтримував у суспільстві свій імідж ексцентричного генія.
У цій книжці В. Бернард Карлсон демістифікує постать легендарного винахідника, поміщаючи його в культурний та технологічний контекст часу й зосереджуючись як на власне винаходах Тесли, так і на завоюванні та підтриманні його зіркової слави.
Ця ґрунтовна біографія по-новому висвітлює містичний підхід Тесли до винахідництва та бізнес-стратегії, що стояли за його найважливішими технологічними звершеннями.
Тіммеш Кетрін
Дівчата думають про все на світі. Розповіді про винаходи, зроблені жінками / Кетрін Тіммеш; пер. Т. Марунич ; іл. М. Світ ; ред. В. Міхно. -Х. : Ранок, 2020. -56 с. : кол. іл. –ISBN 978-617-09-4512-9
Дівчата думають про все на світі, і то є факт. Від підгузків для дітей до найтривкішого матеріалу, який застосовують у космосі. Замислившись одного разу, як зробити життя більш легким, жінки сіли за створення свого геніального винаходу. Їхні наполегливість, оптимізм і віра в свої сили дали поштовх на створення речей, яким і досьогодні немає рівних. Історії цих жінок надихають і допомагають у важку хвилину не здаватися, а йти до своєї мети. Можливо, наступний патент стане твоїм?
Сто фактів про їжу
Автори : С. Бер, Р. Фірт, Р. Голл [та ін.] ; пер. з англ. Г. Лелів ; іл. Ф. Маріані й Парко Поло. -К. : Книголав, 2020. -128 с. : іл. -Покажч.: с. 118-126. –ISBN 978-617-7820-39-9 «100 фактів про їжу» — дитяча енциклопедія про їжу, її технології виробництва, а також неочікувані відкриття. Всередині не лише цікаві факти про продукти, які ми вживаємо у їжу, історію страв чи дивні смакові вподобання історичних особистостей, а й потрібна базова інформація про поживні речовини, вітаміни, особливості тих чи інших продуктів.
Маслова Тетяна
Хочу стати айтішником / Тетяна Маслова; ред. Г. Булгакова. -Х. : Ранок, 2020. -32 с. : кол. іл. -(Сер. “Хочу стати”). –ISBN 978-617-09-5248-6
Ця книга буде цікава всім, хто хоче йти в ногу з часом. Щодня ми користуємося комп’ютерами та смартфонами, слухаємо новини про безпілотні автомобілі та суперрозумних роботів. Але хто за всім цим стоїть?
Прочитавши енциклопедію «Хочу стати айтішником», діти довідаються про тих, хто пише коди, створює сайти та відеоігри, тестує програми. Школярі дізнаються, як працює інтернет, навіщо потрібні мови програмування та що спільного мають сайт і святковий торт.
Харук Андрій
Зроблено в Україні / Андрій Харук; худож.-оформл. М. Мендор. -Х. : Фоліо, 2019. -266 с. : кол. іл. –ISBN 978-966-03-7740-0
Ця книжка розповідає про досягнення вітчизняної промисловості у чотирьох стихіях: на суші, морі, в повітрі та космосі — від перших паротягів, тракторів, танків, пароплавів до штучних супутників Землі та відомих у всьому світі літаків «Антей», «Руслан», «Мрія», а понад дві сотні ілюстрацій допоможуть читачам краще уявити могутні машини та механізми, що були створені в Україні.
Створюй відеоігри за допомогою Скретч
Пер. з англ. О. Ю. Григорович ; іл. В. Фігус ; пров. ред. І. Єжела. -Х. : Ранок, 2020. -128 с. : іл. -(Сер. “Програмування для дітей”). –ISBN 978-617-09-4374-3
Хочете навчити дитину програмування? Чи бажаєте самі поринути до світу програмного коду? Тоді ця книга для вас. Скретч — доступна, зрозуміла та весела мова програмування. Дотримуючись чітких інструкцій, маленькі читачі будуть створювати відеоігри. Книга дасть змогу проявити творчість, навчить знаходити оригінальні та ефективні розв’язання проблем. І, перш за все, дасть нагоду насолодитися створенням власних проектів з нуля. Для широкого кола читачів. В серії також представлені: Створюй анімації за допомогою Скретч
Створюй анімації за допомогою Скретч
Пер. з англ. О Ю. Григорович ; іл. В. Фігус ; пров. ред. І. Петренко. -Х. : Ранок, 2019. -128 с. : іл. -(Сер. “Програмування для дітей”). –ISBN 978-617-09-4376-7 Хочете навчити дитину програмуванню? Чи бажаєте самі поринути до світу програмного коду? Тоді ця книга для вас. Скретч — доступна, зрозуміла та весела мова програмування. Дотримуючись чітких інструкцій, маленькі читачі будуть створювати анімації та відеоігри. Книга дасть змогу проявити творчість, навчить знаходити оригінальні та ефективні розв’язання проблем. І, перш за все, дасть нагоду насолодитися створенням власних проектів з нуля. Для широкого кола читачів.
100 фактів про історію
Л. Коуен, А. Фріт, М. Лейсі, Д. Мартін ; пер. з англ. С. Світова ; іл. Ф. Маріані та П. Поло. ‒ К. : Книголав, 2019. ‒ 128 с. : іл.
У книжцi йдeтьcя пpo минулe нaшoгo людcтвa, poзмaїття тpaгiчнoгo i вeличнoгo, cмiшнoгo i пoвчaльнoгo. Icтopiя пocтaнe пepeд тoбoю у cильниx пocтaтяx, кумeдниx випaдкax, cмiливиx вчинкax, цiкaвиx зaкoнoмipнocтяx.
Дивoвижнa iнфopмaцiя з цьoгo видaння нe пpocтo збaгaтить твoї знaння, aлe й дoпoмoжe зpoзумiти cьoгoдeння.
Чoму цибулини тюльпaнiв кoштувaли бiльшe, нiж мaєтки? Зa щo гoлубкa oтpимaлa вiйcькoву нaгopoду? Cкiльки poкiв пoтpiбнo булo для вигoтoвлeння книжки?
Вiдпoвiдi нa цi тa iншi питaння ви знaйдeтe в cepeдинi книжки. «100 фaктiв пpo icтopiю» мaє нa мeтi пoкaзaти, щo icтopiя — цe нe тiльки дaти тa пepcoнaлiї, aлe й дeтeктивнi icтopiї, нaдиxaючi пpиклaди тa нaвiть cмiшнi випaдки.
Коваль Р. Жінки у визвольній війні.
Історії, біографії, спогади. 1917-1930 / Р. Коваль; наук. ред. Ю. Юзич ; упоряд. : В. Карпенко, Ю. Юзич. ‒ Київ : Вид-во Марка Мельника, Істор. клуб “Холодний Яр”, 2020. ‒ 432 с. : фото.‒ (Сер. “Видатні українці”. Кн. 11).
Автор представив добу українсько-російської війни в 1917–1920-х рр. крізь призму буремних жіночих доль, а саме отаманші Марусі Соколовської, хоробрих козачок Тіни Пекарчук, Світлани Харченко, Юзефи Лисогор, Євгени Вовкової, Марії Волосевич, Віри Пшеничко, Стефанії Сіяк, Марії Стовбуненко-Заїченко (“козака Марка”), Ганни Осадчої, легендарних підпільниць доби УНР Віри Бабенко, Генрієти Ган, Ольги Батурової, Тамари Петрів, Марії Бесарабенко-Трейко, Марії Тарасенко, Насті Гудимович, Марусі Гальчевської, лікарів Христини Сушко, Людмили Бризгун, шляхетних сестер милосердя Галини Ліневич, Ірини Шміґельської-Климкевич, Марії Волосевич, Терези Кохель, Олени Мельничук-Кобизької, Ніни Янової, Марини Нестеренко, вільної козачки Ярини Гризло, письменниць-борців Галини Журби, Хариті Кононенко, Олени Теліги, Софії Русової, Лідії Горбачевої, Наталки Лівицької-Холодної, Юлії Кіцери, Тетяни Михайлівської-Цимбал, Людмили Старицької-Черняхівської, Валерії О’Коннор-Вілінської, учасниць Першого зимового походу Армії УНР Олени Федак-Шепарович, Віри Пшеничко, Марії Урбан-Вовк, а ще Ганни Совачевої, Мілени Рудницької, диригентки Платониди Щуровської-Россіневич, дружини полковника Петра Болбочана Марії, а також маловідомі сторінки із життя Галини Кузьменко, дружини Нестора Махна. Книжка заснована на документах із ГДА СБУ, ЦДАВО України, спогадах, щоденниках та свідченнях вояків і воячок Армії УНР та учасниць повстансько-партизанського руху. Рекомендовано Історичним клубом “Холодний Яр” для вивчення у вищих та середніх навчальних закладах України.
Історії успіху
Водотика Т. Історії успіху : видатні українські бізнесмени ХІХ ст. / Т. Водотика; худож.-оформ. Г. Проніна; ред. Г. Таран. ‒ Х. : Фоліо, 2020. ‒ 235 с.
Ця книжка про історії людей, вдача та праця яких надихають і сьогодні. Маючи різні освіту й походження, багато хто з них пішов наперекір долі. Вони були з різних куточків України: Харкова, Херсона, Києва, Одеси, Катеринослава, Єлисаветграда ‒ заробити можна було всюди, а на історіях побудови бізнес-імперій можна й сьогодні навчатися у таких підприємців ХІХ ст., як Ізраїль Бродський, брати Роберт і Томас Ельворті, Стефан Кульженко, Олексій Алчевський.
Підприємці нової генерації, що самі себе зробили, змінюючи світ довкола себе, творили не лише промислові підприємства чи потужні фінансові імперії, а й традиції меценатства та доброчинності, нехай і політично вмотивовані.
Особисті історії покажуть ці масштабні процеси зсередини, допоможуть зрозуміти реальних людей, які помилялися, були слабкими, обирали негідних партнерів, неправильно оцінювали власні можливості й перспективи. Так, деякі з них побачили крах своїх дітищ. Не всі історії мають щасливий кінець, але всі вони про віру, успіх, натхнення та спадок.
Спадок бізнесменів ХІХ ст. ми бачимо й сьогодні: старі корпуси фабрик і заводів у Харкові, Києві, Дніпрі. Це їхні музейні колекції й будівлі громадських споруд, які вони профінансували. Врешті, успіх цих підприємців став успіхом і надбанням України в історичній ретроспективі. Саме тому їх іменами названо вулиці в різних куточках нашої держави ‒ це повернення після незаслуженого забуття в радянську добу.
Українська міфологія.
Кононенко О. Українська міфологія. Фольклор, казки, звичаї, обряди / О. Кононенко; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова. ‒ Х. : Фоліо, 2020. ‒ 159 с. : іл.
Ця книжка знайомить з чарівним світом української міфології, з багатством фольклору, або усної народної творчості, що являє собою складову художньої культури народу. Слово, особливо поетичне, завжди високо шанувалося українцями, воно з давніх-давен пов’язане з традиціями, обрядами, ритуалами, з різними видами діяльності людини, з її переживаннями і настроями. Можна стверджувати, що фольклор узагальнює життєвий досвід, світогляд та естетичне ставлення людини до дійсності й донині залишається живильним джерелом для сучасної літератури та мистецтва.
Горбачов Дмитро Лицарі голодного ренесансу
Дмитро Горбачов; упоряд. О. Сінченко. -К. : Дух і Літера, 2020
Явище «український авангард» вперше прозвучало на Заході у 1973 році на лондонській виставці «Tatlin’s dream». Тоді там вперше були виставлені роботи світового рівня безвісних авангардистів України Василя Єрмилова й Олександра Богомазова. Це змусило згадати й інших відомих на весь світ майстрів, за походженням, вихованням, самосвідомістю та національними традиціями пов’язаних із Києвом, Харковом, Львовом, Одесою. Окрім зазначених, у книжці один за одним зринають портрети «найвірнішого сина України» Давида Бурлюка; поляка, який мав себе за українця, Казимира Малевича; професора Київського художнього інституту і бандуриста Володимира Татліна; засновниці української школи конструктивістської сценографії Олександри Екстер; митців «Культур-Ліги»; феноменального скульптора Олександра Архипенка.
Доповнена розлогими культурологічними студіями й особистими спогадами автора книжка покликана представити читачеві цілісну картину витоків і формування українського художнього авангарду.
Олександр Довженко
Панасенко Т. М. Олександр Довженко : [біографічний нарис] / Т. М. Панасенко; худож.-оформ. О. Гугалова-Мєшкова. -Х. : Бібколектор, 2020.
Олександр Довженко… Талановитий, харизматичний, натхненний, готовий у будь-яку мить до активної дії, до творчості… Добрий, легкий у спілкуванні, цікавий і приємний співбесідник, який лише своєю присутністю робив людей кращими, не допускав бруду в думках, у словах… Художник і письменник, захоплений красою й гармонією у житті, вражаючий широтою думки… Вимогливий і невтомний режисер із залізною силою волі, фільми якого стали новим словом у світовій кінематографії, а кінострічка «Земля» увійшла до десятки найкращих фільмів усіх часів і народів…
Коротка історія культури.
Ліндсі Джек Коротка історія культури. Від первісного суспільства до доби Відродження / Джек Ліндсі ; пер. з англ. та упоряд. В. та Л. Герасимчуків ; гол. ред. Н. Прибєга. -К. : Мистецтво, 2020.
Слово «культура» використовується для називання всього, що лежить в основі життя спільноти. Автора книги насамперед цікавили різні форми самовиразу в мистецтві, літературі, науці й філософії. Він взяв собі за мету показати появу і розвиток глибинних схем, архетипів, що надають різним формам і творам значущості та зв’язаності. У творчості визначних діячів культури Джек Ліндсі виокремлює сутні моменти, щоб визначити, завдяки чому талант включається до загального процесу поступу суспільства. Чимало уваги приділено питанням генези різноманітних форм осягнення дійсності людиною.
Ознаки добра і зла.
Турунен Арі Ознаки добра і зла. Забобони. Історія забобонних звичаїв / Арі Турунен; пер. з фінськ. І. Малевич. -Львів : Вид-во Анетти Антоненко, 2020.
Арі Турунен знайомить читача зі строкатим і захопливим світом забобонних звичаїв – звичаїв, які в повсякденному житті ми часто навіть не помічаємо. Ми стукаємо по дереву або плюємо через плече, коли дорогу перебігає чорна кішка, але більше не знаємо, чому так робимо. За допомогою забобонних звичаїв боролися зі страхами, але також прагнули подбати про власне щастя й вдачу, бо людина – єдина тварина, яка свідомо намагається вплинути на власну долю. У семи“щасливих” розділах книжки Арі Турунен зазирає в історію культури забобонів і розкриває деякі дивовижні секрети. Наприклад, сережки спочатку використовували для захисту від злих сил, слово “паніка” має походження від бога Пана, що визивав безконтрольний страх, а схрещення середнього і вказівного пальців для уникнення невдачі спочатку було символом парування.
Дерев’яні церкви України
Прибєга Леонід Дерев’яні церкви України / Леонід Прибєга; ред. Ю. Дворецька. – К. : Мистецтво, 2020
Видання присвячене унікальному явищу народної культури України – архітектурній творчості у будівництві дерев’яних церков. У стислій і доступній формі автор розкриває типологічні, конструктивно-технічні та мистецькі особливості традиційних дерев’яних храмів, висвітлює їх духовний зміст. На конкретних пам’ятках, що збереглися до наших днів, продемонстровано різнобарв’я творчих здобутків будівничих у зведенні храмових споруд в різних регіонах України. Кожна представлена у виданні пам’ятка супроводжується коротким історичним нарисом та архітектурно-мистецькою характеристикою. Оцінюючи значущість традиційних дерев’яних церков в історії української культури, автор звертає увагу сучасників на потребу в належній охороні та реставрації реліктових споруд, збереження їх для майбутніх поколінь як об’єктів пізнання минувшини й підґрунтя розвитку національної культури.