Вишиванка – світ краси і фантазії

Вишиванка – світ краси і фантазії

Щороку в третій четвер травня українська спільнота відзначає День вишиванки. Ідею свята  у 2006 році запропонувала студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. З того часу 15 років поспіль ми вдягаємо та милуємося вишитим олягом.

Вишивка – один із масових і найбільш улюблених видів народного мистецтва. Вона є складовою чистиною народного костюма, активно використовується в сучасному одязі, надаючи йому своєрідності та неповторності. Вишиті вироби також органічно увійшли до побуту людей, прикрасили сучасний інтер’єр.

До Дня вишиванки у відділі мистецтв оформлено книжкову виставку «Світ краси української вишивки». На ній представлена література про традиції та звичаї українського народу, адже саме вишиванка була чи не головним елементом одягу для кожного свята. Також читач зможе дізнатися про кольори, місцеві узори, їх значення та техніку виконання вишиванки. Наприклад, на Полтавщині полюбляють вишивати світлими відтінками блакитного, жовтого кольору; у Житомирській і Рівненській областях вишивають переважно червоним; на Кіровоградщині – білими, червоними, жовтими, блакитними, сірими нитками, візерунок обводять чорними або кольоровими смугами.

Про історію розвитку української вишивки, її роль і місце в оформленні народного одягу та житла можна дізнатися з альбому Українська вишивка / Т. В. Кара-Васильєва, А. Д. Чорноморець. -2-е вид., стереотип. -К. : Либідь, 2005. -160 с.

Навчитися вишивати хрестиком чи гладдю допоможе книга Українська вишивка. Рушники. Вишиванки. Обереги. Вишиваємо хрестиком та гладдю./ І. М. Наніашвілі. – Харків : Книжковий клуб «Клуб сімейноо дозвілля», 2012. – 192 с.

 Відчути живий подих космічної таємниці, закодованої у давній культурі наших предків, усвідомити необхідність заново увійти в живі джерела сучасного омолодження допоможе книга Код української вишивки / Марія Чумарна. -Львів : Апріорі, 2008. -191 с.

Доба козацтва – одна з найгероїчніших сторінок нашої історії. Про вишивку саме цього періоду можна дізнатися із каталогу колекції Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В. Тарновського. Вишивка козацької старшини ХVII – XVIII століть : Каталог колекції Чернігівського обл. іст. музею ім. В. Тарновського. -К. : Родовід, 2001. -199 с. : іл.

Також бібліотекарі підготували онлайн quiz «Вишивка – оберіг українського народу», відпивівши на питання якого ви не тільки перевірите, а й розширите знання про українську вишивку.

2
1
3
Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
299 Переглядів
Вибрати мову сайту »