Американські свята, які вони?

28 травня , о 17.00 відбулось чергове онлайн-засідання розмовного клубу “SpeakUp”  з Джефом Шліпером! Тема  зустрічі: «Американські свята, як їх відзначають американці?»

США — це багатонаціональна країна, яка ввібрала в себе культури величезної кількості народів. Тому деякі американські свята сходять до традицій різноманітних народностей, проте всі урочистості просякнуті сучасним американським духом. В американців слово «свято» немислимо без «святкування» в повному сенсі цього слова. 

Деякі загальнодержавні свята є власне національними для США, вони відзначаються тільки на території цієї держави:

● День Мартіна Лютера Кінга — відзначається в третій понеділок січня, названий на честь чорношкірого активіста, який боровся проти дискримінації за расовою ознакою.

● День Незалежності США (Independence Day) — святкується 4 липня, і є одним з найпопулярніших. 4 липня проводяться всілякі паради, запалюються феєрверки, сім’ї влаштовують пікніки на природі, співають пісні.

● День президентів — відзначається в третій понеділок лютого дуже гордо і пишно, присвячений він пам’яті найвидатніших президентів Сполучених Штатів — А. Лінкольна і Дж. Вашингтона.

● Поминання (Memorial Day) — проводиться в останній травневий понеділок, присвячений пам’яті загиблих військовослужбовців у військових конфліктах. Заведено відвідувати меморіали та кладовища, державні прапори приспускаються.

● День ветеранів (Veterans Day) — другий понеділок листопада. Дуже схожий з попереднім Memorial Day. В цю дату шанують всіх військовослужбовців — і живих, і мертвих. Проводяться паради ветеранів, зустрічі військовослужбовців, концерти, на яких співаються пісні певної епохи.

● День праці (Labor Day) — заведено відзначати у перший понеділок осені, проводяться масові демонстрації, святкується кінець літа і початок сезону американського футболу саме в ці вихідні.

● День подяки (Thanksgiving Day) — святкується в четвертий четвер листопада, один з найулюбленіших сімейних свят у американців. У четвер увечері, американці збираються в колі сім’ї за столом, який прикрашає індичка, і дякують Богу за даровані їм блага. У Нью-Йорку організовується грандіозний парад надувних іграшок.

● День Колумба (Columbus Day) — відзначають у другий понеділок жовтня на честь відкриття Колумбом Північної Америки в 1492 році. У річницю відкриття своєї держави населення відвідує різні урочисті заходи та церковні служби.

● Різдво (Christmas Day) — народження Христа відзначається у традиційну католицьку дату — 25 грудня. Напередодні прикрашаються ялинки, будинки та двори різнокольоровими вогнями, люди обмінюються подарунками і шлють один одному вітальні листівки не тільки англійською, а й на будь-якій іншій мові світу

● Новий рік (New Year’s Day) — ясна річ, відзначається 1 січня. Однак на відміну від наших традицій, не так пишно, головним зимовим торжеством в США все ж є Різдво. На Новий Рік американці обмінюються побажаннями щастя і процвітання. (див. Як святкують Новий Рік в різних країнах)

● Великдень (Easter) — відзначається згідно з католицьким календарем, не є державним, але все ж широко відзначається всіма християнами. Традиційно в пасхальний понеділок діти і президент катають великодні яйця на галявині біля Білого дому.

Наступна онлайн-зустріч вже 4 червня о 17.00. Тема: «Іміграція». Для підключення на платформі ZOOM: ID: 812 5194 0042 Passcode: 887678

Screenshot_6
Screenshot_5
Screenshot_7
Screenshot_8
Screenshot_3
Screenshot_4
Screenshot_9
Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
+1
[object Object]
34 Переглядів