Волонтерство як вид діяльності в ім’я здоров’я та добробуту людини

Четвертого жовтня в обласній бібліотеці для юнацтва ім. О.М. Бойченка, в рамках лекторію «Молодь і право», відбулася зустріч учнів Кіровоградської школи-інтернату з представниками Кіровоградської міської організації Товариства Червоного Хреста України: Гончаренко О.М, Омельченко В.М. та Гавриленко М.М.

Голова організації Гончаренко Олена Миколаївна розповіла присутнім про історію створення та успіхи діяльності організації.

Минають роки, і разом з ними спливають події, їх герої та символи, але залишаються одвічні істини, що непідвладні руйнівному часу: милосердя, людяність, співчуття, взаємодопомога.

Одним із ініціаторів руху Червоного Хреста був швейцарець Анрі Дюнан, який 24 червня 1859 року випадково став свідком кровопролитної битви між італо-французською та австрійською арміями біля містечка Сольферіно на півдні Італії. Ця битва коштувала арміям 80 тисяч вбитих, поранених і хворих воїнів. Війська відійшли на свої позиції, а на полі залишились без допомоги тисячі поранених. А. Дюнан був приголомшений побаченим і звернувся за допомогою до місцевих жителів – сотні життів було врятовано. У 1862 році А. Дюнан видав свою знамениту книгу «Спогади про Сольферіно», яка справила велике враження на європейську громадськість і прискорила створення міжнародного об’єднання.
Створений у 1863 році «Міжнародний комітет допомоги пораненим», у 1876 році був перейменований у «Міжнародний Комітет Червоного Хреста».

У 1901 році А. Дюнан став першим лауреатом Нобелевської премії миру, яку теж віддав на доброчинні справи. День народження А.Дюнана, 8 травня, міжнародна спільнота відзначає як Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця

У 1919 році була створена Ліга товариств Червоного Хреста, тобто федерація (об’єднання) національних товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Діяльність Товариства Червоного Хреста – найстарішої і найбільшої благодійної організації світу, завжди була пов’язана з наданням допомоги людям, які через хвороби, самотність, важкі життєві обставини, воєнні конфлікти, природні та техногенні катастрофи опинилися у скрутному становищі.

Особливої уваги заслуговує активна діяльність Місії Нансена. Аристократ, барон за походженням, вчений і полярний дослідник, мисливець і спортсмен, Ф. Нансен зробив для українського народу в його тяжку годину стільки, скільки не зробив би і цілий полк меценатів. Місії Нансена були відкриті як у великих містах України – Одесі, Харкові, Єлисаветграді, Олександрії, так і в маленьких – Новомиргороді, Знам’янці, Бобринці.

Діяльність Місії була всебічною: від постачання продуктів харчування та ліків, відкриття пересувних їдалень, підвозу товарів на місця до заготівлі дров і встановлення опалювальних котлів. З Харбіну, куди приходили цілими вагонами сіль, цукор, крупи, борошно, олія, ліки, дрова, одяг, вантажі направлялись в Україну.

Представником Місії в Єлисаветграді був доктор І. Савицький.
Славну історію має Червоний Хрест нашої області, який розпочав свою добродійну діяльність у 1878 році. З цього часу, протягом 29 років, головою міського осередку Червоного Хреста був дійсний статський радник П.Д. Ревуцький. У 1902 році в нашому місці почалося будівництво лікарні Святої Анни Червоного Хреста. Воно стало можливим завдяки відомій благодійниці Анні Михайлівні Дмитрян. Зараз в цій лікарні знаходиться міській пологовий будинок №2 ім. «Святої Анни».

У післявоєнні роки Український Червоний Хрест допомагає відновити мережу сільських лікарень, будує лазні та їдальні, проводить просвітницьку роботу серед населення.

Сьогодні Міжнародна Федерація Червоного Хреста – це міжнародна гуманітарна організація, до складу якої входить 186 держав світу. Її мета – надання всебічної допомоги потерпілим від стихійних та екологічних катастроф в мирний час та координація дій національних товариств у наданні гуманітарної допомоги потребуючим; підтримка і сприяння національним товариствам у реалізації програм щодо запобігання інфекційних і небезпечних хвороб, у підтримці малозахищених категорій населення, у розвитку молодіжного волонтерського руху тощо. Міжнародна Федерація Червоного Хреста і Червоного Півмісяця фінансується за рахунок внесків країн – членів МВФ, Гуманітарного Управління Європейського Співтовариства (ЕСНО), благодійних пожертвувань.
На даний час діяльність організації здійснюється за напрямками: соціальна діяльність, натуральна допомога, спонсорство, волонтерство.

Волонтерська робота є невід’ємною частиною Міжнародного руху Червоного Хреста з самого початку. Мільйони волонтерів щодня відіграють суттєво важливу роль у підтримці роботи працівників Червоного Хреста і Червоного Півмісяця у всьому світі.

Волонтери організації працюють у різноманітних сферах. Це і допомога літнім людям вдома, робота з дітьми, участь у кампаніях та акціях, направлених на протидію поширенню соціально-небезпечних хвороб (ВІЛ/СНІД, туберкульоз) та інші напрямки.

Під час зустрічі присутні не тільки одержали цікаву і корисну інформацію про діяльність Червоного Хреста, але і мали змогу навчитися надавати першу медичну допомогу. Практичне заняття провела медична сестра організації Омельченко Валентина Миколаївна, яка розповіла і показала, як зупинити кровотечу, провести огляд потерпілого, надати допомогу при носовій кровотечі та провести серцево-легеневу реанімацію.

Гавриленко Марія Миколаївна, представник організації, зазначила, що при невідкладних ситуаціях слід оглянути місце події і перш за все викликати швидку допомогу, а потім надавати допомогу потерпілому. Спокійно та правильно зроблений виклик забезпечує швидке отримання кваліфікованої медичної допомоги і може врятувати життя людини.

Більш детально про діяльність організації можна дізнатися на сайті: http://www.redcross.org.ua/index.php?pageid=70 або за адресою: м. Кіровоград, вул. Червоногвардійська, 46.

Кіровоградська міська організація Товариства Червоного Хреста України чекає на небайдужих та активних волонтерів.


Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
254 Переглядів
Вибрати мову сайту »