VR виставка світлин в бібліотеці

В рамках Мандрівного фестивалю Docudays UA про права людини 11 та 12 жовтня в на базі кіноклубу Docudays UA при ТІМО “Відкриті двері”, що діє при бібліотеці відбувались покази фотовиставки Олександра Чекменьова «Ласкаво просимо, вхід заборонено» у VR форматі.

Спільно з ГО «Флора», традиційно кожного року наша книгозбірня стає місцем для перегляду фільмів фестивалю. Цього року на відвідувачів чекав інший  формат перегляду, глибокого занурення у креативний простір IZONE використовуючи  VR окулярах.

Проєкт представляє дві серії робіт, створених у закритій психіатричній лікарні міста Овруч наприкінці дев’яностих: кольорову (репортажну) та чорно-білу (постановочні портрети). Відвідувачі мали нагоду переглянути виставку  у VR-окулярах. Це створює велике поле для роздумів та дискусії про медіум, або засіб мистецького висловлювання; про існування фотографії та експозиції в добу нових медіа та VR-технологій.

Виставка «Ласкаво просимо, вхід заборонено» зосереджується на вразливості пацієнтів психіатричних лікарень та робить видимими приховані сторони життя в закладі закритого типу. VR-технології надали можливість в інтерактивній формі поговорити про непрості соціальні питання та залучити молодь до діалогу. 12 жовтня о 15.00 відбулась презентація виставки. У межах віртуальних екскурсій виставкою глядачі та глядачки спільно з експертами занурились у питання дотримання прав людини в закладах закритого типу, стигматизації людей з ментальними порушеннями та дізналися, як сучасне візуальне мистецтво працює з цими темами.

0
[object Object]
19 Переглядів