Всеукраїнський тиждень права в бібліотеці

10 грудня 1948 р. Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну Декларацію прав людини – перший міжнародно-правовий документ, що проголосив основні права та свободи людини.

З 10 по 15 грудня 2012 року в Україні проводиться вже традиційний Всеукраїнський тиждень права, започаткований Указом Президента України «Про Всеукраїнський тиждень права» від 8 грудня 2008 року з нагоди 60-річчя Всесвітньої Декларації прав людини.

В обласній бібліотеці для юнацтва ім. О.М. Бойченка, в рамках Всеукраїнського тижня права, відбулося багато різнопланових заходів, спрямованих на підвищення рівня правової культури молоді, поширення знань про права та свободи людини і громадянина, набуття навичок у їх застосуванні. Зокрема, 12 грудня проведено день інформації «Молодь і суспільство: правова освіта».

За участю Головного управління юстиції у Кіровоградській області у відділі абонементу відбулося відкриття постійно діючої книжкової виставки «Юридичний компас для молоді». Заступник директора ОЮБ ім. О.М.Бойченка Валентина Зеленіна розповіла про те, що бібліотека приділяє значну увагу правовому вихованню підростаючого покоління, звернула увагу юнаків та дівчат на необхідність знання своїх прав і обов’язків, познайомила присутніх з циклом заходів бібліотеки, що проводяться в рамках Всеукраїнського тижня права.

Провідний спеціаліст відділу правової роботи, правової освіти, реєстрації нормативно-правових актів та систематизації законодавства Головного управління юстиції у Кіровоградській області Сергій Ладигін представив видання, що були надані управлінням для виставки: офіційні видання Міністерства юстиції України, зокрема кодекси законів України, а також бюлетень «Офіційний вісник України».

Про видання з фонду бібліотеки, що представлені на виставці, розповила завідувач відділу абонементу Світлана Ткаченко. В трьох розділах виставки: «Я маю права», «Світ права» і «Премудрості Феміди» розкрито історію виникнення держави і права, законності і правопорядку, правомірної та протиправної поведінки, юридичної відповідальності. На виставці представлено документи таких галузей права як: конституційне, трудове, цивільне, кримінальне, кодекси законів України.

«Право і відповідальність: гармонія єдності» – під такою назвою в межах «Всеукраїнського тижня права» в бібліотеці відбулося чергове засідання лекторію «Молодь і право».

Згідно історичних даних у 539 році до н.е. армія Кіра Великого, першого царя давньої Персії, завоювала місто Вавилон. Він звільнив рабів, проголосив расову рівність і те, що усі люди мають право самі обирати собі релігію. Ці та інші його постанови були записані на циліндрі з обпаленої глини.

Відомий сьогодні давній документ, як циліндр Кіра, вважається першою у світі хартією про права людини. Він переведений на усі шість офіційних мов Організації Об’єднаних Націй, і його положення відображені у перших чотирьох статтях Всесвітньої Декларації прав людини.

До речі, у першій статті Декларації зазначено, що всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах. Вони наділені розумом і совістю і повинні ставитися один до одного в дусі братерства.

Людські права у дослівному розумінні цього слова – це ті права, що належать особі в силу того, що вона є людиною. Кожне суспільство має своє уявлення про справедливість, чесність, гідність і повагу.

Ведуча лекторію «Молодь і право», головний бібліотекар науково-методичного відділу Ольга Прядко, провела з присутніми гру-вікторину щодо знань молоддю власних прав.

Гість лекторію «Молодь і право», провідний спеціаліст Головного управління юстиції у Кіровоградській області Пільгуй Марина, провела бесіду з молоддю, яка активно цікавились можливостями реалізації власних прав, а також змінами, що відбуваються в українському законодавстві стосовно молоді. Актуальними в молодіжному середовищі є теми вірного поводження та правил безпеки в Інтернеті, захист прав покупців, реалізація права молоді на працю, освіту та відпочинок… Під час спілкування молодь ‒ учні Кіровоградського професійного ліцею побутового обслуговування та студенти будівельного коледжу ‒ проявили неабиякі знання з правознавства.

Наприкінці зустрічі присутні переглянули відеофільм «Конвенція ООН про права дитини» та обговорили його зміст.

13 грудня Сергій Ладигін, провідний спеціаліст Головного управління юстиції у Кіровоградській області, в інтерв’ю кореспонденту TTV розповів про Всесвітній день прав людини та Всеукраїнський тиждень права, про співпрацю з бібліотекою щодо створення постійно діючої книжкової виставки «Юридичний компас для молоді».

У межах «Всеукраїнського тижня права» у бібліотеці було поповнено новими документами постійно діючі книжкові виставки «Насильство в сім’ї: де шукати допомоги» та «Інформація органів влади для громадян» (в рамках мережі ПДГ), а також створено і представлено увазі користувачів книжкові виставки та тематичні полиці:

– «Знаючи права, пам’ятай про обов’язки»;

– «Гендер у сім’ї, на роботі, в політиці»;


Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
623 Переглядів
Вибрати мову сайту »