«14 грудня у бібліотеки іменини – завітайте на гостини!» Під таким девізом цього року відсвяткувала свій день народження наша бібліотека

Найкращим подарунком для нас стали безліч гостей – читачів бібліотеки.

З нагоди святкування у відділі мистецтв відбувся музичний турнір «На хвилях мелодій». Веселі змагання проходили між командами студентів Кіровоградського медичного коледжу ім. Є.Й. Мухіна – «Джаз» та «Віртуози».

У першому турі «Світ музичних інструментів» команди мали відгадати, про які інструменти йде мова. Як виявилось, студенти медичного коледжу достатньо вільно орієнтуються у світі музичних інструментів, хоча були й казусні відповіді. Так, на запитання «Який музичний інструмент винайшла Афіна Палада, але, згідно з грецьким міфом, згодом покинула його, помітивши, що гра на ньому псує вигляд її обличчя?» учасники команди «Джаз» дружно відповіли – «арфа», не звернувши увагу на те, що у наданих варіантах відповідей цього інструменту не було. Почувши вірну відповідь «флейта», дружно розсміялися, мабуть, уявили, яке обличчя було у Афіни, коли та пересувала арфу – інструмент досить великого розміру.

Другий тур «Знавець музичних інструментів», ще більш ускладнив завдання – адже потрібно було впізнати інструмент за звучанням. На жаль, не всі були знайомі зі звуками банджо, які нагадували звучання балалайки, а також сплутали кастаньєти з російськими «ложками», але досить швидко відгадали звуки волинки, органу, акордеону та гітари.

У наступному турі «Композитори світу» учасники не лише відповідали на запитання про відомих композиторів, але й намагались відгадати їх імена, прослуховуючи уривки з творів. Несподіваним виявився той факт, що самим важким завданням, відповідь на яке ніяк не могли пригадати, стало запитання «Хто є автором «Весільного маршу», який так мріють почути усі дівчата.

У четвертому турі мали нагоду позмагатися і капітани команд. Вони уважно переглядали відеозапитання та мали знайти відповідності між композиторами та їх творами; композиторами та країнами.

Найбільше сподобалися останні два тури змагання, що були присвячені сучасній музиці. Спочатку учасники команд відгадували ім’я виконавців та назву пісні за невеликим фрагментом україномовних та російськомовних пісень. А у наступному турі, прослухавши запропонований уривок твору, відгадували виконавця або назву групи. Саме в цій частині турніру студенти дали повну волю почуттям – вони не лише відгадували, а ще й підспівували та пританцьовували.

Загалом у залі відділу мистецтв панувала весела і дружня атмосфера, тож коли за підсумками змагань журі оголосило про перемогу команди «Джаз» – найпершими їх привітали суперники. Переможці отримали жартівливий приз у вигляді святкового диплому та запрошення до Кіровоградського обласного художнього музею.

Чудову бібліоподорож «Будинок книги на Дворцовій» для користувачів бібліотеки підготував відділ інформаційно-бібліографічних послуг та краєзнавства. Як і прийнято на іменинах, захід був присвячений Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. О.М. Бойченка та її користувачам.

Працівники бібліотеки розповіли присутнім про архітектурну перлину Кіровограда – вулицю Дворцову: про її старовинні будинки, архітекторів, що їх будували; пам’ятники, які знаходяться на ній та історичні події, що відбувалися тут. Але найбільшу увагу було приділено пам’ятці архітектури 19 століття, де нині знаходиться будинок книги для молоді Кіровоградщини – обласна бібліотека для юнацтва ім. О.М. Бойченка. Крім історичних цікавинок присутні також дізналися про сучасні можливості книгозбірні, її ресурси та надбання.

Після відеопрогулянки учні ВПУ № 9 (а саме вони відвідали захід) разом з працівниками бібліотеки пройшлися вулицею Дворцовою від центральної площі ім. С.М. Кірова до Ковалівського парку.

Звісно, свято не обійшлося без подарунків. Протягом усього дня для користувачів, що, як і бібліотека, святкують свої іменини 14 грудня, тривала святкова лотерея. Серед подарунків: ручки з логотипом бібліотеки, запрошення на льодову ковзанку «Слайз», до галереї «Єлисаветград», Кіровоградського обласного художнього музею.

Сподіваємось, що цього чудового святкового дня ми подарували кожному читачу гарний настрій, позитивні емоції та приємні враження.

Отже, запрошуємо усіх відсвяткувати з нами 14 грудня 2013 року ювілей бібліотеки – 35- річчя від Дня народження!

 

[object Object]
508 Переглядів
Вибрати мову сайту »