Чигирин – гетьманська столиця

Продовжуємо знайомити Вас із книгами, які бібліотека отримала від #Український_інститут_книги за Програмою поповнення бібліотечних фондів.

Пропонуємо вам здійснити мандрівку в  Чигирин. Сьогодні це – невеличке містечко, районний центр Черкаської області, але в ХVІІ столітті у цьому місті вирішувалась доля не лише України, але й деяких країн Європи.

Юрій Мицик створив узагальнююче дослідження з історії гетьманської столиці з давніх часів і до середини XIX століття. З 1648 року Чигирин став резиденцією гетьмана Богдана Хмельницького, фактичною столицею тодішньої Української держави (Гетьманщини). Автор висвітлює також історію Чигиринського полку та низки населених пунктів на його території (Суботів, Медведівка та ін.).  Після смерті Богдана Хмельницького Чигирин був столицею гетьманів І. Виговського, Ю. Хмельницького, П. Тетері та П. Дорошенка. У 1676 році зі зреченням останнього від гетьманської булави, Чигирин перестав бути головним містом Української козацької держави. Після зруйнування міста в результаті другого Чигиринського походу турків у 1678 р. розпочався період його занепаду. Упродовж століть гетьманська столиця зазнавала злетів і падіння, сяяла своєю величчю і потерпала від бідності. Але, попри усі випробовування, зберегла  козацьку  славу. Перегорніть сторінки історичного минулого важливого регіону України козацької доби та відчуйте подих епохи.

[object Object]
2 180 Переглядів
Вибрати мову сайту »