До 100-річчя від дня народження Василя Козаченка

20 березня у Кіровоградському міському літературно-меморіальному музеї І. К. Карпенка-Карого відбулося відкриття виставки «Літописець народного подвигу» до 100-річчя від дня народження письменника-земляка Василя Козаченка.

Працівник відділу популяризації книги зробив тематичний огляд літератури «Подвиг сміливих духом».

Біографія Василя Козаченка часів Великої Вітчизняної війни багата на події. Початок війни – командир стрілецького взводу. Потім – оточення, окупація. Підпільна боротьба на Кіровоградщині і творча праця. Особистий досвід підпільної роботи про пережите послужило йому матеріалом для повістей «Атестат зрілості», «Серце матері». Ще під час окупації Василь Павлович почав писати повість «Серце матері», написане запихав у пляшки і закопував у землю.

У творчості Василя Козаченка завжди переважало прагнення розкрити духовний світ сучасника у найбільш напружені та найбільш драматичні моменти його розвитку. Особливе місце у доробку письменника посідають твори про комсомольсько-молодіжне підпілля в Україні в роки Великої Вітчизняної війни. Було створено цикл повістей «Листи з патрона», за який письменник у 1971 році був удостоєний Державної премії УРСР імені Т. Г. Шевченка. Цей цикл включає наступні повісті: «Ціна життя», «Гарячі руки», «Блискавка», «Біла пляма», «Яринка Калиновська», «Листи з патрона».

Використовуючи великий фактичний матеріал, Козаченко описав опір народу гітлерівським окупантам. Письменник правдиво показав стійкість і мужність людей, які йшли на подвиг заради визволення Батьківщини.

Тему відбудови українського повоєнного села відтворено у повістях «Нові Потопи» (1948 рік), «Зорі назустріч» (1954 рік). Морально-етичні проблеми висвітлено в повісті «Сальвія» (1956 рік). Пізніше були написані збірки оповідань та нарисів «Вісімсот мільйонів», «Віра», художньо-публіцистична книга «Нью-Йорк зблизька», «Вершники Чепліма».


Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
581 Переглядів
Вибрати мову сайту »