
Продовжуємо знайомити Вас із книгами, які бібліотека отримала від #Український_інститут_книги за Програмою поповнення бібліотечних фондів.
У яскравій когорті визначних людей України вагоме місце посідають постаті Тараса Бульби-Боровця, Августина Волошина, Петра Дорошенка. У серії видань «Політичні портрети» вийшли дослідження істориків про цих особистостей.
У книзі «Тарас Бульба-Боровець : “Ми не можемо ні на хвилину припиняти нашої боротьби”» показано становлення політичного світогляду військового, політичного й громадського діяча, прихильника республіканської політичної думки часів Української революції 1917–1921 років, засновника УПА «Поліська Січ», його діяльність у роки Другої світової війни, а також еміграційний період життя.
«Августин Волошин – будівничий української державності за Карпатами» – розповідь про історичні умови формування світогляду, національно-культурної орієнтації та політичних поглядів А. Волошина, його церковно-релігійну, культурно-освітню, педагогічну і громадсько-політичну працю та діяльність на чолі автономного уряду Підкарпатської Русі — Карпатської України і внесок у розбудову карпато-української державності напередодні Другої світової війни, а також про життя в еміграції і останні дні президента Карпатської України, закатованого в радянських в’язницях.
Як формувався світогляд майбутнього гетьмана, що переважало в його політичному багажі, чи була життєздатною його політична платформа, яке місце він посідає серед політичних діячів ранньомодерної України – ці та інші питання висвітлюють автори у книзі «Петро Дорошенко : особистість в реаліях епохи». Політична кар’єра, сповнена великих злетів і болісних поразок, драматичність особистого життя Петра Дорошенка не могли залишити байдужими істориків.
Матимемо надію, що дані дослідження зацікавлять Вас. Книги чекають читачів у відділі популяризації книги.