Барви рідної мови

21 лютого в усьому світі відзначається День рідної мови. Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш влада з нечуваною жорстокістю придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеш став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років, і аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови.

Саме мова є основною ознакою нації, бо формує національний менталітет, є живим свідком історії народу, зберігає його культурні здобутки, є визначальним чинником життя людини і суспільства.

За даними ЮНЕСКО, у світі існує близько 6000 мов, 43% з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови. Лише в Європі небезпека загрожує 30 мовам, а 13 із них перебувають на межі зникнення.

Варто нагадати, що згідно зі Статтею 10 Конституції України «Державною мовою в Україні є українська мова». В Україні 25.04.2019 року прийнято «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Найдорожче добро в кожного народу – це мова… Рідна українська мова. У ній мудрість і пам’ять тисячоліть. У ній щирість, радощі й печаль народу.

Для кращого вивчення української мови пропонуємо вашій увазі нові довідкові видання.

[object Object]
211 Переглядів
Вибрати мову сайту »