Роки боротьби 1917-1922 рр. на Єлисаветчині.

Шановні друзі!

     Пропонуємо вашій увазі серію книг від автора упорядника Митрофаненка Юрія Станіславовича, виданих в рамках обласної програми розвитку книговиданням та книгорозповсюдження. Авторським колективом аналізуються процеси зміни влад на теренах нашого краю 1917-1922 рр. та їх вплив на життя його мешканців, а також перебіг подій революційних процесів в Україні та поза її межами. Джерельну базу дослідження становлять документи Державного архіву Кіровоградської області та матеріали єлисаветградських газет 1917-1922 рр., які зберігаються в цьому архіві. Значна кількість з них вперше вводиться до наукового обігу і використовується для висвітлення резонансних у свій час, але маловідомих нащадкам подій. Книги будуть актуальні для всіх, хто цікавиться історією України.

Роки боротьби 1917-1922 рр. на Єлисаветчині.

(виданих в рамках обласної програми розвитку книговиданням та книгорозповсюдження)

Роки боротьби 1917-1922 рр. на Єлисаветчині. Український погляд. 1917-1918 рр. Початок революційної стиїхії. Книга перша / Авс.-упоряд. Ю. С. Митрофаненко. – Кропивницький : Імекс-ЛТД, 2018. – 212 с.

Перший том книги «Роки боротьби 1917-1922 рр. Український погляд». Чому сама така назва? Це видання – відповідь сучасних дослідників авторами та упорядникам книги «Годы борьбы», у якій була висвітлена більшовицька версія подій Української революції, яку вони називали громадською війною та боротьбою з бандитизмом. Переконаний, що книжка буде актуальною для всіх, хто цікавиться історією України, а не лише для тих хто живе на теренах нашого краю. Нове видання є класичним прикладом дослідження місцевої історії, з якого складається повна кртина подій Української революції 1917-1921 рр. Джерельну базу дослідження становлять документи, Державного архіву Кіровоградської області та матеріали єлисаветградських газет 1917-1922 рр., які зберігаються в цьому архіві. Значна кількість з них вперше вводиться до наукового обігу і використовується для висвітлення резонансних у свій час, але маловідомих нащадкам подій. У другому і третьому томах читачі відзначаються прог революційні події на теренах краю в 1919, 1920-1921 рр.

Роки боротьби 1917-1922 рр. на Єлисаветчині. Український погляд. Рік 1919. У вирі революцій. Книга друга / Авс.-упоряд. Ю. С. Митрофаненка. – Кропивницький : Імекс-ЛТД, 2019. – 184 с.

У другій книзі «Роки боротьби 1917-1922 рр. на Єлисаветчині. Український погляд. Рік 1919. У вирі революцій» авторським колективом аналізуються процеси зміни влад на теренах нашого краю у 1919 р. та їхній вплив на життя його мешканців, а також на перебіг подій революційних процесів в Україні та поза її межами. Протягом 1919 р. точилася боротьба між прихільниками УНР, більшовизму, повстанцями Григор’єва, махновцями, білогвардійцями, які були прихильниками української державності. Ви можете дізнатися на сторінках цієї книги. Видання розраховане на широке коло читачів нашої області та поза її межами.

Роки боротьби 1917-1922 рр. на Єлисаветчині. Український погляд. Рік 1920. Проти білих і червоних окупантів. Книга третя / під загальною редакцією Ю. С. Митрофаненка. – Кропивницький : Імекс-ЛТД, 2020. – 276 с.

У третій книзі серії «Роки боротьби на Єлисаветчині 1917-1922 рр. Український погляд» увага авторів зосереджена на боротьбі проти білих та червоних окупантів. Детально описано Перший Зимовий похід Центральною Україною та стосунки військових з місцевим населенням. У книзі читачі дізнаються про діяльність повстанців, зокрема про бойовий шлях Олександрійської (Степової) дивізії отамана Костя Пестушка з Ганнівки. Також описано життя краян в умовах революційної боротьби (Злинка, Глодоси, Цвітне), які спільно з холодноярцями чинили опір більшовикам. Саме в 1920 р. на теренах сучасної Кіровоградської області був «кип’ячий казан» – потужне селянське повстання проти більшовиків, одним з епізодів якого був останній бій легендарного Чорного Ворона під Розумівкою. Також на читача чекають пригоди на теренах краю Ю. Горліса-Торського, П. Тичини, В. Сосюри, М. Куліша, С. Будьонного, Є. Маланюка та можливість постежити за життям єлисаветградців у 1920 р., і, зокрема, дізнатися про концентраційний табір у місті, що став символом більшовицької окупації України. Джерельну базу дослідження становлять мемуари й архівні документи, використано світлини учасників подій. Видання розраховане на широке коло читачів нашої області та традиційно викликає інтерес поза її межами.

[object Object]
28 Переглядів