Нові надходження травень 2022

  1. Гайдабура Валерій

Театр, розвіяний по світу. Феномен сцени повоєнної української діаспори (Німеччина, Австрія, Франція, США, Канада, Австралія) / Валерій Гайдабура; ред. О. Пазюк. –К. : ВД “Києво-Могилянська Академія”, 2013. –324 с.

Автор книжки, член-кореспондент Академії мистецтв України, доктор мистецтвознавства Валерій Михайлович Гайдабура, відомий своїм монографічним дослідженням про сценічне мистецтво в Україні періоду німецько-фашистської окупації (1941-1944), цього разу першим у вітчизняному театрознавстві звернувся до узагальнення багаторічної практики повоєнного театру української діаспори та його тлумачення як невід’ємної частини комплексної історії національного мистецтва ХХ століття. Феномен сцени української повоєнної діаспори автор досліджує у науково-популярній формі; у методології приваблює звернення до персоналістики та психоаналітичних можливостей епістології. У книзі зібрано матеріали, документи, персоналії, спогади, листування, а також подано авторські рефлексії.


2. Галл Сара

Як розуміти мистецтво / Сара Галл; іл. М. Ганта, А. Санфеліппо, М. Бастоса. –К. : Книголав, 2020. –96 с.

Як роздивлятись картини? Що таке перформенс? Як взаємодіють кольори? А комікс – це мистецтво? Чи має бути мистецтво прекрасним? Простими словами та за допомогою ілюстрацій автори дають відповіді на ці та ще кілька десятків запитань про мистецтво. У ній чимало захоплюючих фактів, зокрема, можна дізнатись як роздивлятись картини Шагала й інших художників, чому Маттіса називали «диким звіром», коли Пабло Пікассо і Жорж Брак заснували кубізм, чому картини Вінсента ван Ґоґа є одними з найдорожчих у світі, чи як створювалася статуя Свободи. А ще з цієї книжки можна вирушити до кількох відомих музеїв світу і відвідати віртуальну екскурсію просто зісканувавши QR-коди.


3. Макклауд Скотт

Макклауд С. Зрозуміти комікси. Невидиме мистецтво / С. Макклауд; пер. з англ. Я. Стріха ; худож. С. Макклауд. –К. : Рідна мова, 2019. –224 с.

Революційний нарис про мистецтво коміксу «Зрозуміти комікси» Скотта Макклауда здобув похвалу багатьох світил індустрії, зокрема Арта Шпіґельмана, Метта Ґрейнінґа й Вілла Айснера. Макклауд досліджує довгу історію, несподіваний технічний вимір і значну роль коміксів у культурі. Зазирніть у потаємний світ, що ховається між панелей, за лініями та у прихованих символах цього потужного, але недооціненого виду мистецтва.


4. Томпсон Дерек

Томпсон Дерек Хітмейкери. Наука популярності та змагання за увагу / Дерек Томпсон; пер. з англ. : Д. Антонюк, Н. Палій . –К. : Yakaboo Publishing, 2018. –432 c.

Ця книжка про найбажаніший і найдефіцитніший ресурс XXI століття – людську увагу. Дерек Томпсон досліджує найпопулярніші феномени нашої епохи – від рок-хітів до Доналда Трампа, від французьких імпресіоністів до голлівудських блокбастерів, від Adele до «Гри престолів». «Хітмейкери» допомагають зрозуміти механізми, завдяки яким ті, а не інші бізнеси, політики, кінофільми та поп-зірки, здобувають любов мільйонів.


5. Геннадій Гриценко

Геннадій Гриценко. Графіка / упоряд. М. Аронець ; ред. Я. Довган. –Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2020. –95 с.

Геннадій Гриценко – відомий український художник-графік і монументаліст. Провідна тематика його творчості – козацтво, портрет та побутовий жанр. Він належить до кола українських митців-шістдесятників, які зверталися до традицій українського народного мистецтва та професійного українського мистецтва 20-х років ХХ сторіччя і творили сучасне українське монументальне мистецтво – антитезу соцреалізму. Його різнотематична і багатосюжетна графіка зберігає традиції реалістичного творення художнього образу. Напрямки культурологічної та наукової діяльності Геннадія Гриценка – археологія, українська етнографія і особливо космологія – як стародавнього світу, так і сучасна. Митець – збирач і популяризатор українського народного мистецтва.

[object Object]
23 Переглядів