«Мій рідний край – моєї долі славний оберіг»

Російсько-українська війна, яку нині веде Україна за свою незалежність, суверенність та гуманістичні цінності стала своєрідним тектонічним розломом новітньої доби у глобальному світі. Воєнне сьогодення особливо загострило проблеми україноцентричного змісту, де краєзнавство виступає вагомим складником сучасних світоглядних орієнтирів в українському суспільстві.

Краєзнавство – одне з головних напрямків патріотизму і йому належить виховання любові і дбайливого ставлення до рідної землі, – своєї «малої батьківщини», її історії, поваги до народних традицій і звичаїв, фольклору, любові до рідної природи.

До щорічного Дня рідного міста, що традиційно проводиться на початку вересня, в книгозбірні пройшов День краєзнавства. під назвою «Мій рідний край – моєї долі славний оберіг». З цього приводу в бібліотеці відбулася низка цікавих і пізнавальних заходів.

Працівники відділу абонементу провели віртуальну екскурсію-подорож вулицями та підземеллями старого міста «Легенди рідного краю». Під час заходу школярі почули багато невідомих фактів про Кропивницький, адже знання легенд здатне розширити та збагатити світобачення кожної молодої людини.

Бібліотекарі відділу інформаційно-бібліографічних послуг та краєзнавства провели для внутрішньо переміщених осіб та всіх бажаючих краєзнавчо-інтерактивну екскурсію «Сентиментальні мандри», де знайомили відвідувачів із світлинами старого міста Кропивницького, розповідали про історичні події, які відбувалися у нашому краї, відомих людей, які жили і творили на теренах міста та області. Цікавою були розповіді про легенди нашого краю, доповнені фото та краєзнавчими виданнями. Працівники відділу мистецтв для користувачів бібліотеки підготували онлайн-інтерактив «Це моє місто». Бажаючі мають змогу перевірити свої знання про наше місто, поєднавши старі та нові фотографії пам’яток архітектури.

Бібліотекарі відділу сприяння технічній творчості молоді провели майстер-клас «Стоп-кадр пам’яті». Всі бажаючі мали змогу виготовити книжкову закладинку з фотографіями старовинних історичних споруд та архітектурних пам’яток міста.

У відділі популяризації книги оформлено книжкову виставку «Мій рідний край у центрі України». До уваги користувачів були представлені книги краєзнавців: Юрія Матівоса «Місто на сивому Інгулі», Володимира Боська «Визначні постаті Степової Еллади», Сергія Шевченка «Кіровоградщина – козацький край», дослідження краєзнавця Петра Кизименка та «Исторический очерк г. Елисаветграда» Олександра Пашутіна, які висвітлюють історію степового краю. На виставці також вміщено видання, які розкривають культурну, літературну, мистецьку спадщину Кіровоградщини.

Протягом місяця для учнів шкіл міста онлайн та офлайн буде проведено краєзнавчу мандрівку «Земле степова, рідний мій край» та годину краєзнавства «Місто на сивому Інгулі».

зображення_viber_2022-09-14_07-52-11-726
зображення_viber_2022-09-14_07-51-34-382
зображення_viber_2022-09-14_07-52-23-149
зображення_viber_2022-09-14_07-51-29-902
зображення_viber_2022-09-14_07-52-11-143
а
а
зображення_viber_2022-09-14_07-52-23-952
зображення_viber_2022-09-14_07-50-34-929
Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
31 Переглядів