Барви рідного слова

Під такою назвою пройшов книжковий вернісаж до Дня української писемності та мови в стінах книгозбірні. В цей день традиційно проводяться різноманітні заходи, присвячені темі писемності та мови, бібліотекарі разом з користувачами пишуть диктант національної єдності. Цьогоріч диктант національної єдності «Твій дім» писали в умовах повномасштабної війни росії з Україною. Начитувала текст українська акторка театру та кіно, Герой України Ада Миколаївна Роговцева.

До Дня української писемності та мови працівники відділу інформаційно-бібліографічних послуг та краєзнавства видали покажчик «Видатні жінки нашого краю», який вміщує біографічні матеріали восьми жінок, що залишили помітний слід в історії Кіровоградщини.

Увазі молоді були представлені книжкові виставки: у відділі мистецтв – виставка-інсталяція «Мистецький круговир», на якій розміщено книги, що пропонують юнацтву поринути у світ прекрасного та познайомитися з доробком відомих українських і зарубіжних художників; у відділі популяризації книги та організації змістовного дозвілля молоді – книжкова виставка про українську мову, зміст якої розкривають слова Ліни Костенко «Прочитай золоті манускрипти, подивися у вічі вікам». Переглянути виставку можна протягом листопада. Книжкова виставка «Осінь на книжковій полиці», що була організована у відділі сприяння технічній творчості молоді презентує книжкові новинки з техніки, комп’ютерної техніки, програмування; відділ абонементу представив увазі відвідувачів виставку «Мова-голос нації». На ній можна знайти не лише довідники про походження мови загалом, наукові збірки, ілюстровані словники, а й цікаві посібники про сучасну українську мову, які допоможуть всім, хто бажає підвищити свій рівень знань української мови. Також тут представлено новинки українських авторів та видавництв.

Цікаво пройшли заходи: гра-вікторина «Говоримо, думаємо, працюємо українською» для відвідувачів відділу абонементу, ГраВіКон «Плекатимеш мову – цвістимуть сади», яку провели бібліотекарі відділу популяризації книги та організації змістовного дозвілля молоді для учнів КЗ «Ліцей «Лідер». Учасники спочатку висловили свої думки про значення мови у житті людини, підібрали слова-прикметники, які характеризують українську мову, у формі гри відповідали на запитання вікторини, виконували конкурсні завдання: згадували правила правопису тих чи інших слів, відгадували анаграми на знання прислів’їв про мову.

Для учнів ліцею ім. Т. Шевченка бібліографи провели інтелектуальну гру-вікторину «Мови рідної краса», під час якої учні дізналися історію розвитку рідної мови, мали змогу проявити та показати свої знання на рівень володіння українською мовою, відгадували загадки, прислів’я та ребуси.

2
4
4
4
eqatyet
ghtst
ghtst
ghtst
ghtst
Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
126 Переглядів
Вибрати мову сайту »