Мова формує людину

«Я розумію, коли я в Запоріжжі говорю українською, на Кремлі падає цегла» – це цитата з фільму «Мова» режисера Сергія Лисенка, яка захопила та надихнула збагачувати свої знання з української мови учнів Ліцею «Центральний». Перегляд фільму відбувся в рамках кіноклубу «DOCUDAYS UA» при ГО ТІМО «Відкриті двері». Переглянувши фільм, учасники активно вступили до обговорення, вони відзначили, що проєкт вивчення української мови у східних та південних територіях України є надто важливим. Адже самі герої фільму говорили, що вони не хочуть розмовляти російською, щоб більше нікому не спало на думку їх визволяти.

Модератор Анастасія Чередник провела для учнів вправу «Хто швидше», під час якої вони пригадали рядки з відомих віршів українських письменників, прописали асоціації з поняттям ідентичність та дали визначення йому.

Наприкінці обговорення учні дійшли висновку, що питання мови є важливим для сучасного українського суспільства. Учасники повідомили, що фільм розвінчав деякі стереотипи, адже вони не знали, що у східній частині нашої країни є такий активний попит на українську мову.

[object Object]
158 Переглядів
Вибрати мову сайту »