Толерантність – крок до гуманізму

16 листопада –  Міжнародний день толерантності. Генеральна Конференція ЮНЕСКО оголосила 1995 рік роком толерантності й прийняла Декларацію принципів толерантності. Саме у цей день учні Кропивницького професійного ліцею сфери послуг і торгівлі переглянули та обговорили  фільм «Рахують дні, рахують роки». Перегляд фільму відбувся в рамках кіноклубу «DOCUDAYS UA» при ГО ТІМО «Відкриті двері», партнера Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка.  Режисером фільму є Монне Ліндстрьом. Він  ґрунтується на документальних особистих історіях й думках трьох дітей. До кожного з них у родину прийшла біда. Це історія про те, як вони її відчувають, як намагаються допомогти собі й родині.  

Перед переглядом учасники, виконуючи вправу «Історія про права дитини», прослухали історію однієї дівчинки та проаналізували події, які трапилися у житті дівчинки. Це стало передумовою перегляду фільму і спонукало задуматися та, після перегляду, знайти відповідь на запитання: які ж умови необхідні кожній дитині для повноцінного життя та розвитку?

Під час обговорення було використано прийом «Робота з героєм або персонажем фільму». Учні об’єдналися в три групи – Моа, Макси та Іси –  підготували повідомлення «Як буде складатися доля героїв після повернення батьків з ув’язнення». Висловлювання були щирими, відкритими, відчувалося, що молодь співпереживала героям фільму.

Крім прав дітей, розглянули ще й питання: як це – бути толерантними; чи завжди ми буваємо доброзичливими, добрими, готовими прийти на допомогу  однолітками, у яких так, як і у наших героїв, склалися негаразди, проблеми чи то в сім’ї, чи в спілкуванні, чи в середовищі серед однокласників.

Сюжет фільму дав можливість молоді зрозуміти, щоб досягти успіху у власному житті, не витрачати сил на конфлікти, «побутові війни», кожному доцільно сформувати у собі толерантність як рису характеру та розуміти цінність життя.

[object Object]
269 Переглядів
Вибрати мову сайту »