«Чорна сповідь твоя, Україно»

(пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій)

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам’ять жертв Голодоморів. 26 листопада 2022 року відзначаємо 90-ті роковини Голодомору 1932-1933 років.

Цього року вшанування пам’яті жертв сталінського режиму відбуватиметься під час повномасштабної війни росії проти України. Знову проти українців росіяни застосовують геноцидні практики. Адже росія в цій війні переслідує ту саму мету, що й під час Голодоморів — знищити українську ідентичність і націю. Трагічні події сьогоднішнього дня наочно показують нам всім, що дуже важлива жива пам’ять всіх жертв. Українська нація мужньо чинить спротив значно чисельнішому ворогу. В нас немає іншого вибору, ніж вистояти.

На вшанування пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій для учнів ліцею ім. Т. Г. Шевченка 25 листопада працівниками відділу інформаційно-бібліографічних послуг та краєзнавства була проведена виховна година «Чорна сповідь твоя, Україно» під час якої учні дізналися про те, що в минулому столітті пронеслися над Україною три голодомори: 1921-1922, 1932-1933, 1947 років.

Голодомор 1932 -1933 років став національною катастрофою. За один рік загинула п`ята частина населення України. Штучний голод за різними оцінками забрав від семи до десяти мільйонів життів українців. Люди вмирали цілими селами. Тож пам’ятаймо ту неймовірну ціну, яку заплатив наш народ за право жити.

Учні дізналися про те, що Голодомор був викликаний свідомими і цілеспрямованими заходами вищого керівництва Радянського Союзу й Української СРР на чолі зі Сталіним, розрахованими на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян. Що планована конфіскація врожаю зернових та усіх інших продуктів харчування у селян представниками радянської влади впродовж Голодомору 1932—33 років безпосередньо призвела до вбивства селян голодом у мільйонних масштабах, при цьому радянська влада мала значні запаси зерна в резервах та здійснювала його експорт за кордон. Під час Голодомору, комуністична влада забороняла та блокувала виїзд голодуючих поза межі Української СРР, відмовлялася приймати допомогу для голодуючих з-за кордону.

Під час заходу ліцеїсти переглянули архівні світлини тих часів та подивилися фільм «Голод 33». На сам кінець присутні вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих під час Голодоморів в Україні та подивилися відео кліп на пісню «Свіча» у виконанні Української співачки Оксани Білозір.

[object Object]
277 Переглядів
Вибрати мову сайту »