Радості й любові у свята зимові

Ніщо не забере у нас права на свято. 14 грудня бібліотекарі відділу мистецтв оформили книжкову виставку «Радості й любові у свята зимові», щоби ви змогли набратися різдвяного настрою.

Книги виставки знайомлять з народними традиціями святкування Різдва, Нового року, Василя й Маланки тощо. Переглядаючи запропоновані видання, ви зможете дізнатися більше про колядування, водіння кози та інші обряди, а також роздивитися їх на картинах українських художників.

Зокрема ми пропонуємо вам таку літературу:

  • Йдуть свята. Про Різдво, святого Миколая й новорічні традиції на світі / Моніка Утник-Стругала; пер. з пол. Б. Антоняк; худож. Є. Поклевська-Козелло. – Львів: Урбіно, 2020. – 176 с.

У книзі детально описано різдвяні й новорічні традиції різних країн. Видання призначено для широкого кола читачів.

  • Україна: етнокультурна мозаїка / О. О. Боряк. – К.: Либідь, 2006. – 326 с.

Автор розповідає про свята, звичаї та обряди, повір’я й символіку українців і національних меншин України. Книга доповнена яскравими фотоілюстраціями.

  • Нова радість стала. Улюблені колядки та щедрівки / упоряд. та заг. ред. І. Малкович. – К: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2021. – 36 с.

У книзі ви знайдете тексти та ноти відомих українських колядок та щедрівок. Кожну пісню можна прослухати, навівши камеру смартфона на відповідний qr-код.

  • Художники України. Живопис. Графіка. Скульптура. Декоративно-ужиткове мистецтво. Вип. 4: творчо-біографічний альбом-довідник / автор-упоряд. С. Журавель. – К.: ВПК “Експрес- Поліграф”, 2006. – 272 с.

В альбомі вміщено фотокопії полотен українських художників. Зокрема й картини «Біла-біла зимонька водить коляду» Петра Ганжі та «Водять козу» Наталії Ганжі-Чернової. Строката святкова виставка не лишить байдужим жодного читача.

[object Object]
113 Переглядів
Вибрати мову сайту »