Зима на полотнах та у книгах

Навіть у найтемніші часи треба впускати красу у своє життя. 19 січня бібліотекарі відділу мистецтв оформили книжкову виставку «Зима на полотнах відомих художників». Розглядаючи дібрані репродукції, можна помилуватися засніженими обріями. Навіть коли за вікном +10°.

Книги з виставки знайомлять із шедеврами пейзажного живопису, які зображають найхолоднішу і найчистішу пору року. Недарма ж кажуть: «білий, як сніг», маючи на увазі його недоторкане сяйво.

На картинах, які ми пропонуємо вам розглянути, трапляється й світло, і замети, і сплячі ліси, і, навіть, похмуре зимове море. Переглядаючи дібрану літературу, ви зможете дізнатися більше про художників-пейзажистів, їхні твори та принципи їх споглядання й тлумачення.

Зокрема, на виставці представлені такі видання:

  • Не бійтесь галерей / Грейсон Перрі; пер. з англ. А. Ящук. – К.: ArtHuss, 2017. – 113 с

Автор книги запрошує нас у світ мистецтва, і стверджує, що зрозуміти й оцінити його може кожен. Це захоплива, філософська мандрівка, сповнена британського гумору, з іронічними ілюстраціями. Вона допомагає шукати відповіді на складні питання: що таке «гарне» й «погане» мистецтво? Як перевірити, чи можна вважати «мистецтвом» конкретний твір? Чи здатен витвір митця шокувати нас — чи ми вже бачили все можливе? І, зрештою, як воно — бути сучасним.

  • Як розглядати картини / Сьюзен Вудфорд; пер. з англ. Л. Пилаєва ; ред. Я. Матищак. – К.: BookChef, 2020. – 176 c.

Книга допоможе вам глибше осмислити різні аспекти творчості художника: сюжети й прийоми їх відтворення, приховані смисли й натяки на полотнах тощо. Також авторка розповідає про різні способи подолання творчих труднощів, вигадані кмітливими художниками.

  • Художники України. Живопис. Графіка. Скульптура. Декоративно-ужиткове мистецтво. Вип. 3: творчо-біографічний альбом-довідник / упоряд. С. Журавель; ред.: І. Ставівський, В. Котолупов. – К.: ІПРЕЗ, 2005. – 203 с.

В альбомі вміщено фотокопії полотен українських художників. Зокрема картини «Андріївська взимку» та «Сонячний день» Андрія Вишинського.

  • Барви степу: Живопис. Графіка. Скульптура. Кераміка. Декоративно-прикладне мистецтво / Кіровоград. обл. орг. Нац. Спілки худож. України; авт.-упоряд.: М. Надєждін, А. Надєждін, А. Хворост; автор вступ. ст. А. Надєждін. – Кропивницький, 2021. – 152 с.

Мистецький альбом-довідник містить доробок понад шістдесяти митців Кіровоградщини. Крім іншого, книга знайомить шанувальників мистецтва з історією та представниками живопису нашої області.

Окрім того, на виставці представлені примірники журналу «Художники України». Кожен номер присвячено життю та творчості певного художника, як, наприклад, Андрій Кулагін, Станіслав Петрашевський. Журнали також містять репродукції тематичних картин. Атмосферна виставка зберігає мистецьке відображення «справжньої» зими.

Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
186 Переглядів
Вибрати мову сайту »