27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Голокост є однією з найстрашніших трагедій та одним із найбільших злочинів в історії людства! Ми маємо не лише пам’ятати про безневинні жертви минулого, але й об’єднати зусилля, щоб не допустити більше повторення подібних трагедій.
26 січня для студентів Донецького державного університету внутрішніх справ проведено вечір пам’яті «Пам’ять нетлінна: Голокост на теренах нашого краю». В рамках заходу бібліотекарі відділу інформаційно-бібліографічних послуг та краєзнавства розповіли студентам про злочини нацистів проти євреїв на території нашої області. Лише за півроку окупації Кіровограду, з серпня 1941 року по травень 1942 року, з 4016 громадян єврейської національності в живих залишилось лише 46 осіб. Цифри чітко вказують на розмір трагедії єврейського народу – жителів великого обласного міста в центрі України: 3970 знищених людських життів.
У заході взяв участь старший науковий співробітник відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Сергій Мілютін. Він розповів про єврейські погроми під час Хрестових походів, переслідування євреїв в Іспанії у роки правління короля Фердінанда ІІ, розвиток «наукового» антисемітизму наприкінці ХІХ – початку ХХ ст., а також про репресії проти євреїв в Німеччині 1933–1939 рр. й про місця масових розстрілів і табори смерті, створені нацистами у роки Другої світової війни.
Спілкуючись зі студентами пан Сергій провів історичні паралелі між знищенням євреїв під час Другої світової війни та подіями, які сьогодні відбуваються в Україні.
Увазі відвідувачів була представлена книжкова виставка «Голокост: свідчення тих, хто вижив».