Слово про Шевченка: значення для сучасного покоління

Кожна нація має свою людину-символ, людину-знак, людину-фокус. Для нашої нації такою людиною-символом є, без сумніву, Т. Г. Шевченко. Іван Франко сказав: «Він був сином мужика і став володарем у царстві духа, він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури».

Все своє коротке життя Т. Шевченко палко любив Україну і для неї творив свої неперевершені шедеври. Як художник створив понад тисячу живописних та графічних робіт, як поет своїм полум’яним словом закликав українців до боротьби із поневолювачами.

Пророк Шевченко залишив своїм «живим і ненарожденним землякам» важливі дороговкази: «Нема на світі України, немає другого Дніпра…», «Борітеся, поборете, вам Бог помагає…». І сьогодні ці слова актуальні. Ми кличемо його поетом і пророком, Кобзарем, його твори перекладені більш як стома мовами світу, а його іменем названо понад 164 населених пункти України; нам відомо, що Тарас Шевченко автор збірок віршів, поем, повістей, балад та понад тисячі картин, але забуваємо, що Тарас Григорович Шевченко найперше був… людиною.

Саме про Тараса Шевченка і розповіла працівник обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка школярам Подільської гімназії Кропивницької міської ради 10 березня 2023 року біля пам’ятника великому Кобзарю.

[object Object]
76 Переглядів
Вибрати мову сайту »