Магія класичної музики

20 березня бібліотекарі відділу мистецтв провели для вихованців КЗ «Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат «Пролісок» арт діалог «Вівальді: магія імені й музики».

На початку обговорили роль класичної музики у сучасному житті. Трохи подискутували щодо її цінності. У цій частині заходу бібліотекарі розповіли, що музика Вівальді зменшує тривожність та підвищує здатність до концентрації.

Далі мовилось про композитора: його біографію та творчість. Відвідувачі мали змогу прослідкувати кілька цікавих закономірностей. Зокрема, йшлося про зв’язок між архітектурою храму, де Вівальді виступав у дитинстві, та особливостями композиції його концертів.  

Тут бібліотекарі спробували розкрити деякі секрети слухання й розуміння творів композитора. Розповіли про зміст поняття «програмовий симфонізм», про віршовані програми та авторські ремарки до деяких концертів Вівальді. Так виявилося, що з огляду на програми, третя частина концерту «Літо» насправді зображає не шторм на морі, а грозу над суходолом.

Зрозумівши принцип слухання, відвідувачі мали змогу оцінити творчість композитора у всьому різноманітті. Крім класичних версій, слухали також сучасні обробки творів Вівальді у виконанні 2CELLOS, The Women of Pieta та Ванесси Мей.

Насамкінець відвідувачам запропонували переглянути тематичну літературу з фонду: науково-популярні книги про музику та про композиторів, а також ноти творів Вівальді.

4
5
2
3
Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
55 Переглядів
Вибрати мову сайту »