
10 квітня, напередодні великого християнського свята Великодня, під час інформаційної години – майстер-класу «Традиції писанкарства на Кіровоградщині», проведеного для учнів Новомиколаївської гімназії, говорили про писанки та крапанки як невід’ємного атрибуту свята.
Бібліотекарі відділу інформаційно-бібліографічних послуг та краєзнавства розповіли історію писанкарства, про візерунки, які наносять під час розпису писанки, про символіку знаків і кольорів, притаманних традиційним писанкам Кіровоградщини.
Здавна, розпис писанок – виготовлення справжнього оберегу, вважався неодмінним магічним дійством, а для цього потрібно знати, коли саме почати виготовлення писанки, як правильно розписувати у подарунок ту чи іншу писанку чи крапанку.
Згідно вірувань наших далеких предків, писанки та крапанки мали магічну добру силу – вони несли щастя, достаток, благополуччя, захищали своїх власників від злих сил. Писанки іноді закопували в землю, щоб врожай був багатим і щедрим, а закохані за допомогою писанок висловлювали свої почуття.
Серед присутніх виявилося багато охочих навчитись робити крапанку – одного з видів великоднього яйця. Присутні декорували яйця за допомогою воскової свічки, поступово фарбуючи його в різні кольори за допомогою розчинів різних харчових фарбників. Хтось уперше в такий спосіб оздоблював великоднє яйце, хтось удосконалював свої вміння.