У пошуках слова: письменник і журналіст Василь Бондар

10 травня, в рамках клубу «Профі», на базі КЗ «Ліцей «Центральний» відбулася зустріч з Василем Бондарем – відомим письменником, журналістом, викладачем Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка.

Василь Васильович народився на Київщині, але, після закінчення Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка, розпочав свій творчий шлях журналістом газети «Молодий комунар» в нашому місті. Потім були й інші періодичні видання, видавництва, які він очолював. Більше двох десятків років очолював обласну організацію Національної спілки письменників України, був редактором літературного часопису «Вежа», приділяв багато часу підтримці обдарованої молоді.

Творчість письменника Василя Бондаря багатогранна: це і художні твори, і публіцистика, літературні та історичні дослідження.

Перша книга «Одвідини» побачила світ 1994 року у Кіровоградському видавництві «Степ», засвідчивши неабиякий хист автора як оповідача-дослідника.

Василь Васильович – лауреат обласної краєзнавчої премії ім. В. Ястребова, літературних премій – ім. Євгена Маланюка, ім. Дмитра Нитченка, ім. Михайла Стельмаха та ін.

Розповів Василь Васильович про книги, які читав у дитинстві, і про те, що в різному віці літературні твори сприймаються по різному; про свою дружбу з Іваном Драчем та Павлом Загребельним.

Школярі у авторському виконанні почули оповідання «Ножики» із збірки «Смарагдові китиці у воді». Василь Васильович також читав вірші Івана Драча, свого земляка.

На зустрічі були присутні школярі середньої та старшої школи. Спілкуючись з письменником, молодь розповіла про те, що читає, в основному це класика: «Диво» Павла Загребельного, «Захар Беркут» Івана Франка, інші програмові твори.

Василь Васильович побажав школярам більше читати, адже світ літератури збагачує особистість духовно, дозволяє сформувати власну думку про ті чи інші події.

Познайомитися з книгами письменника-земляка можна у фонді відділу абонементу обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка.

Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
55 Переглядів
Вибрати мову сайту »