Творча зустріч «Ліри» із Сергієм Пантюком

17 травня в рамках літературного клубу «Ліра» відбулася онлайн зустріч із відомим українським письменником, редактором, видавцем, перекладачем та радіоведучим, а нині головним сержантом 23-го Окремого батальйону спеціального призначення ЗСУ Сергієм Пантюком.

Він є автором 18-ти поетичних та 6-ти прозових книг, деякі з яких є в фонді нашої бібліотеки. Зокрема, збірка малої прози «Книжка в дорогу», збірка поезії «Соло для Дримби», «Війна і ми», «Рядки з передової», а також дитячі книги.

У цей важкий для України час письменник стоїть на захисті нашої Батьківщини, захищаючи її від російського агресора, тому проза та вірші, написані в цей період, відображають події сьогодення. Автор зачитав вірш на тему війни «Ще трохи і закінчиться гроза». Також Сергій Пантюк розповів про одного з найулюбленіших поетів – Тодося Осьмачку, який відверто висловлювався про радянську владу і вижив в ті часи лише тому, що прикинувся божевільним. Зачитав улюблену поезію з творчості Осьмачки «Недотеплом докочується тінь».

На зустрічі автор розповів про те, що вже чимало його книг розкуплено і навіть у автора залишилося лише по декілька примірників, зокрема, це «Війна і ми», підліткова проза «Швидше не буває» та дитячу розповідь «Вінчі та Єдісон», які користуються у читачів просто шаленою популярністю.

Сергій Пантюк із успіхом пише і дитячу літературу. Завдяки веселому, доброму гумору митця книжки стають цікавими та користується неабиякою популярністю серед дітей. Це збірки: «Неслухняники» (вже незабаром готується продовження цієї книги), корисна розмальовка «Абетка грибничка», підліткова пригодницька повість «Швидше не буває», також є і психологічний дитячий посібник «Емонаджинаріум, або Подорож у світ почуттів», до якого ввійшли вірші, скоромовки, загадки, оповідання.

За словами автора, так і має бути. Дитячі книги мають викликати інтерес, говорити доступною мовою, бути в кожній українській родині, а дорослі власним прикладом мають спонукати до читання.

Сергій Пантюк розповів, що вже незабаром побачить світ його нова збірка поезій та зачитав декілька віршів із майбутньої збірки. Учасники нашої зустрічі були зацікавлені розмовою та задавали питання про улюблені дитячі книги, що саме читають бійці ЗСУ і чи мають на це час, про лайфхаки такого читання, чим відрізняється написання дитячої книги від дорослої та ін. Наприкінці учасники літературного клубу «Ліра» подякували автору за мегапозитивну зустріч та цікаве спілкування.

18_05_23 (9)
18_05_23 (4)
18_05_23 (1)
18_05_23 (8)
18_05_23 (5)
18_05_23 (3)
18_05_23 (2)
18_05_23 (7)
18_05_23 (10)
18_05_23 (6)
Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
59 Переглядів
Вибрати мову сайту »