Про гендерно-зумовлене насильство – не мовчати

25 травня в нашій бібліотеці відбувся навчальний інтенсив із протидії гендерно-зумовленому насильству від Оксани Білобрової – очільниці відділу зв’язків із громадськістю управління Патрульної поліції в Кіровоградській області.

Тема гендерно-зумовленого насильства, на жаль, є надзвичайно актуальною. Страждають від гендерно-зумовленого насильства переважно жінки, але як зазначає пані Оксана, жертв – чоловіків також дуже багато, однак вони мало про це говорять.

Зазвичай гендерно-зумовлене насильство приховується у суспільстві через традицію звинувачувати жертву і лишати безкарними злочинців. Радянська правоохоронна система минулих років також не завжди ефективно вирішувала питання, адже це вважалось внутрішньою, сімейною справою, яка мала вирішуватись за зачиненими дверима.

На щастя, сьогодні ситуація змінюється. Україна прямує до Європи, тож  приймаються відповідні закони, ратифіковано «Стамбульську конвенцію», яка має на меті розбудову системи допомоги постраждалим від насилля: відкриття шелтерів, запровадження психологічних сервісів, більша кримінальна відповідальність для того, хто здійснює насилля.

Під час навчального інтенсиву Оксана Білоброва поділитися своїм досвідом роботи та експертними знаннями з протидії гендерно-зумовленому насильству. Вона розглянула різні аспекти цієї проблеми, включаючи її визначення, прояви, різновиди, наслідки та шляхи запобігання. Розповіла пані Оксана й про алгоритм дії патрульних поліцейських, які виїздять на виклики і про те, що не можна залишатись байдужими у випадках, коли десь поряд вчиняється насильство, адже це може запобігти злочину та врятувати чиєсь життя. Також надзвичайно важливим є так званий «План безпеки», коли самі постраждалі мають скласти алгоритм дії в разі вчинення над ними насильства. Така людина має продумати план втечі, мати людей, яким може довіряти та подбати про ксерокопії документів, гроші, нову сім картку і місце, де можна сховатись від кривдника.

Учасники заходу отримали можливість не лише збагатити свої знання з питань гендерно-зумовленого насильства, але й задати питання, обговорити власні думки, свій досвід з експертом. Подібні обміни думками та взаємодія сприяють формуванню свідомого й освіченого суспільства, готового до протидії гендерному насильству.

Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
101 Переглядів
Вибрати мову сайту »