«Зелені свята» у бібліотеці

Трійця – одне з дванадцяти головних православних церковних свят; в народі вважається одним з найбільших свят після Різдва та Великодня. Це свято, яке вшановує Пресвяту Трійцю: Бога Отця, Бога Сина і Духа Святого. Свято Трійці також ще називають Зеленими святами або П’ятидесятницею, так як воно відзначається у 7 неділю, на 50-й день після Світлого Христового Воскресіння. Цьогоріч ця дата припадає на неділю, 4 червня.

У цей день прийнято прикрашати храми і будинки гілками дерев, луговими травами, квітами. Саме цей звичай дійшов до нас ще з дохристиянських часів. За народними українськими традиціями на Трійцю проводилися також гуляння, ворожіння та пускання по воді вінків дівчатами.

Традиції святкування не втрачені в наш час, а відроджуються. Тож напередодні свята Трійці, 2 червня, в рамках етнографічно-культурологічного бібліопроекту «ЕтноХата» відбулася вулична акція «Зелені свята», під час якої бібліотекарі разом з учасниками згадували народні традиції святкування Трійці.

Увазі перехожих та учасників вуличної акції були представлені книжкові виставки «Трийця: історія і традиції» та «Книжкова торбина для всієї родини», локації з різноманітними майстер-класами, найпопулярнішими з яких були: плетіння вінків і ляльок-трав’яниць, виготовлення духмяних трав’яних букетів та закладинок у техніці ошибана. Учасники заходу мали можливість відвідати арома-майстерню Юлії Дольської, взяти участь в етнографічній вікторині «Вірю/Не вірю» та благодійному розпродажі.

Прикрашена травами тематична фотозона, освіжаючі літні коктейлі, концерт і танцювальна програма від викладачів музичної школи № 1 ім. Г. Г. Нейгауза міста Кропивницького та вихованців ДЮЦ «Сузір’я» КЗ «Академічна гімназія Кропивницької міської ради», що відбувалися на майданчику розваг, сприяли позитивному настрою містян і гостей міста.

«Зелені свята» у бібліотеці

IMG_3592
IMG_3670
IMG_3658
IMG_3640
IMG_3653
IMG_3673
IMG_3637
IMG_3634
IMG_3685
IMG_3628
IMG_3610
IMG_3687
IMG_3631
IMG_3596
IMG_3643
IMG_3626
IMG_3618
IMG_3679
Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
74 Переглядів
Вибрати мову сайту »