Волонтерство є досить поширеним явищем в сучасному світі. За даними європейських моніторингів, більше ніж половина дорослого працездатного населення залучена до волонтерського руху, а це означає, що допомагати іншим, бути соціально активним та займатися суспільно корисною справою – престижно.
Аналізуючи ситуацію з волонтерством в Україні, можна зробити висновок, що волонтерська діяльність, хоча і не є масовою, проте є такою, що дозволяє говорити про себе як про суспільне явище.
27 листопада в обласній бібліотеці для юнацтва ім. О.М. Бойченка відбувся тренінг «Підготовка волонтерів для роботи в програмах профілактики ВІЛ/СНІД серед уразливих груп населення».
Тренінг проведено обласним благодійним фондом «Повернення до життя» в рамках проекту «Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини» при підтримці Міжнародного Благодійного фонду «СНІД фонд Схід-Захід» спільно з обласною бібліотекою для юнацтва ім. О.М. Бойченка. На тренінг були запрошені учні ВПУ № 8 та Кіровоградського професійного ліцею побутового обслуговування.
На занятті присутні дізналися, що профілактика ВІЛ/СНІДу – одне з найважливіших напрямків волонтерської діяльності, адже ця проблема стосується всіх і кожного. Також юнаки та дівчата отримали корисну інформацію щодо ролі волонтерів у роботі з ВІЛ-інфікованими людьми: від багатьох хвороб можна вберегтися роблячи щеплення, а від ВІЛ/СНІДу щеплень не існує, є тільки інформація, володіння якою запобігає зараженню здорових людей. Поширювати серед населення інформацію щодо ВІЛ/СНІДу спеціалістам допомагають волонтери, які проводять індивідуальні бесіди зі своїми однолітками, беруть участь у проведенні різних акцій, фестивалів, виставок, долучаються до участі у творчих конкурсах, до видання і розповсюдження плакатів, буклетів, працюють кореспондентами в молодіжних ЗМІ, тощо.
Учні переглянули слайд-презентацію про роботу волонтерів, прослухали огляд літератури, взяли участь у тренінгових заняттях та у конкурсі плакатів, присвяченому Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, який відзначається щорічно 1 грудня.