Якщо дитина хвора – це біда!
Безсилі ми буваємо, шкода!
Є шанс сьогодні, об’єднавши сили,
Когось з дітей поставити на крила.
До щедрих рук добро і знов вернеться,
Якщо душа на поклик одізветься.
Здоров’я кожного – це надбання в родині,
У нашім серці – в рідній Україні!
Що ми знаємо про людей з особливими потребами? У більшості випадків лише те, що транслюють ЗМІ у випусках новин. Труднощі, з якими їм доводиться стикатися щодня, викликають у небайдужих переважно співчуття.
3 грудня – в «Міжнародний день інваліда» бібліотекарі відділу сприяння технічній творчості молоді запропонували користувачам бібліотеки переосмислити своє ставлення і погляди на цю тему. В останню чергу ми замислюємось над особливою силою волі, мужністю і терпимістю тих, чий день відзначає міжнародна спільнота. Вони, як ніхто інший, рішучі і здатні на вчинки. Конкретні приклади художника Олександра Руслякова (діагноз: дитячий церебральний параліч), незрячого водія та пілота Володимира Турського, чемпіонки Параолімпіади в Турині Людмили Волчек (позбавлена можливості самостійно пересуватися), неодноразової чемпіонки Європи зі стрільби з лука Роксолани Дзьоби-Балаян (втратила обидві ноги), 15-річної Євгенії Ширкіної (створює чудові малюнки за допомогою ніг) стали добрим уроком учням ЗОШ №4. Школярі переконались, що нарікати на труднощі може кожен, а долати їх здатні лише сильні духом!
Непідробне захоплення викликала виставка м’якої в’язаної іграшки Оксани Андрієнко та скульптури з бісеру Наталії Севастьянової, яка оформлена 25 листопада.Обидві жінки єчленами Кіровоградської філії Українського товариства сліпих. Побачити на власні очі творіння талановитої майстрині Оксани Андрієнко можете і ви, завітавши до відділу сприяння технічній творчості молоді до 22 грудня.