ВШАНУЄМО ПАМЯТЬ ГЕРОЇВ ЧОРНОБИЛЯ

Чорнобиль

Чорним лебедем

В душу проситься.

Я його жену,

А відігнати не можу.

Всівся на плечі,

Дихає в лице з-під саркофагу

Чорного крила –

Тобі, мені…

І тому, хто ще

Не народився.

 

Сергій Колесников

 

14 грудня кожного року Україна відзначає День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, адже саме 14 грудня 1986 року закінчилося будівництво саркофагу над розваленим реактором четвертого блоку.

У ліквідації катастрофи брали участь понад 650 тисяч людей, з них – більшість з України. Про ці трагічні події, які хвилюють людство вже понад 28 років і розповідав 10 грудня 2013 року кавалер Зірки «Герой Чорнобиля» Колесников Сергій Вікторович. На зустрічі були присутні школярі з Колегіуму та учні Кіровоградського професійного ліцею сфери послуг. Сергій Вікторович згадав ті далекі трагічні події 26 квітня 1986 року. Він служив у військовій частині в Іркутській області, яка охороняла склади з атомною зброєю. І саме звідти, в червні 1986 року, був направлений на ліквідацію аварії, перебував у зоні до 14 серпня.

Термін перебування для одного ліквідатора безпосередньо в зоні ліквідації аварії реактора залежав від ступеню радіоактивності і становив від 15 секунд до хвилини на день. Захисні костюми і респіратори не рятували від опромінення, і тому, повернувшись додому, Сергій Вікторович став частим гостем лікувальних закладів. Його кров п’ять разів проходила очищення через вугілля і, як говорить сам ліквідатор: «Можливо це й врятувало мені життя».

Про трагізм подій 1986 року поет Сергій Колесников разом з музикантом, полковником Андрієм Фоменком написав монооперу «Біла палата».

Сергій Вікторович поділився з присутніми творчими планами на майбутнє. На сьогодні він співпрацює з режисером Одеської кіностудії Ярославом Лупієм. Разом вони пишуть сценарій про отамана Григорія Заболотного та Балтську Республіку, яка в 20-ті роки минулого століття охоплювала територію Вільшанського, Голованіського та Ульяновського районів.

А ще побажав молодому поколінню пам’ятати свою історію, вчитися на колишніх помилках і не робити нових.

 

[object Object]
471 Переглядів
Вибрати мову сайту »