За честь і правду все віддай, коли ти любиш рідний край

12 вересня, напередодні Дня міста, традиційно відбувся День краєзнавства на тему: «За честь і правду все віддай, коли ти любиш рідний край». Основною заходу, як завжди, є популяризація краєзнавчої літератури, поглиблення знань молоді з історії та культури рідного краю.

Протягом дня, відвідувачі бібліотеки мали змогу переглянути книжкову виставку, здійснити краєзнавчу мандрівку та віртуальну екскурсію, взяти участь у краєзнавчій вікторині та поспілкуватися з однолітками.

Книжкова виставка «Відкрий для себе рідне місто» відділу популяризації книги та організації змістовного дозвілля молоді познайомила користувачів з науковими, історико-публіцистичними виданнями, нарисами, статтями, а також з дослідженнями краєзнавців про те, яким наше місто було вчора і яким є сьогодні з погляду історії, економіки та культури.

Учні ліцею імені Тараса Шевченка та КЗ «Ліцею «Максимум» Кропивницької міської ради із захопленням відповідали на питання краєзнавчої вікторини «Фотозагадки Кропивницького з минулого…», демонструючи свої знання з історії заснування міста, архітектурних пам’яток, різних історичних місць міста та відомих особистостей. Також мали змогу побачили на старих світлинах, яким було рідне місто понад сто років тому.

Під час краєзнавчої мандрівки з елементами творчості «В серці України» користувачі дізналися маловідомі факти з історії міста Кропивницький, взяли участь у краєзнавчій вікторині та створили патріотичну прикрасу на згадку.

Віртуальна екскурсія «Легендами рідного краю», проведена працівниками відділу абонементу на базі КЗ «Ліцей «Центральний», дозволила школярам почути найцікавіші розповіді та легенди про рідний край та рідне місто. Зокрема, учні прослухали легенди про трагічну любов, про таємничі підвали, про воїнів – героїчних захисників українського духу, про жінок-шпигунок, про знамените дерево-гіганта та легенди, пов’язані з будинками 19 століття. Учасники мали можливість висловити власні думки щодо правдивості цих легенд, а також поділилися історіями, почутими від бабусь та дідусів.

Під час вечора-портрета «Марко Кропивницький: актор, режисер, драматург», проведеного працівниками відділу мистецтв в онлайн-форматі, вихованці театру «Нова хвиля» Родниківського СБК мали змогу дізнатися більше про життя видатного корифея української сцени, його походження, його переконання та прагнення, і, найголовніше, про його непересічні таланти.

З метою популяризації літератури про видатного українського театрального діяча, письменника і драматурга Марка Кропивницького, для вчителів КЗ «Кам’янський ліцей» було здійснено огляд літератури «Марко Кропивницький та його театральна спадщина».

Бібліотекарями відділу інформаційно-бібліографічних послуг та краєзнавства було підготовлено бібліографічний покажчик «Імена в історії краю: історико-краєзнавча розвідка», який вміщує бібліографічні матеріали про славетних земляків, що залишили помітний слід в історії Кіровоградщини протягом 18-20 століть, цікаві сторінки життєписів уродженців нашої області, матеріали про їх досягнення, винаходи та відкриття. Оnlaіn-квіз «Відомі особистості нашого краю», який було розміщено на сайті бібліотеки і в соціальній мережі Facebook

10
1
1
9
8
3
3
4
2
2
Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
210 Переглядів
Вибрати мову сайту »